בת ים לא רוצה להיות שכונה תל אביבית: פותחת בקמפיין נגד איחוד רשויות

ראש עיריית בת ים בפועל: "ההצעה של משרד הפנים לאחד אותנו עם תל אביב נועדה להפחיד ולבלבל אותנו. אנחנו לא נבהלים ולא מתבלבלים. לא נכנע לאיומי האיחוד, נמשיך לדרוש חלוקה צודקת של הכנסות בין הערים"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

"צדק לבת ים - מחזירים את הכסף הביתה", זה נוסח הקמפיין, עימו יוצאת עיריית בת ים, בתגובה למינוי ועדת החקירה מטעם משרד הפנים, שאמורה לברר אפשרות של איחוד מוניציפלי בין תל אביב לבת ים. במקרה כזה, בת ים תהפוך לשכונה בתוך תל אביב, מה שמעורר בעירייה התנגדות רבה, וזאת למרות שמי שהחל בהליך היתה דווקא עיריית בת ים.

הוועדה שהקים שר הפנים גדעון סער לבחינת האיחוד עם תל אביב הוקמה בעקבות בג"ץ שהגישה עיריית בת ים בחודש מארס האחרון נגד משרד הפנים והערים השכנות, בשל התעלמותה של המדינה מדרישותיה החוזרות ונשנות של בת ים לשים סוף לאפליה בחלוקת המשאבים ולהקים ועדה לחלוקת הכנסות בין הערים הסמוכות לה. בין היתר, נטען בעירייה כי העיר בת ים נמצאת בגירעון של שטח נדל"ן מניב (מסחר, תעסוקה ותעשייה) של 1.57 מיליון מ"ר ביחס לצרכיה, בעוד שתל אביב נמצאת בעודף של 7.75 מיליון מ"ר. עוד נטען כי צפיפות האוכלוסייה בת"א היא 7,769 נפשות לקמ"ר לעומת בת ים, שבה הצפיפות היא 20,675 נפשות לקמ"ר; וכן בעוד שהשטח המניב לנפש בבת ים עומד על 5.7 מ"ר, בתל אביב השטח הוא 37 מ"ר.

לאור זאת הודיע משרד הפנים בתגובתו לעתירה לבג"ץ כי סער החליט למנות ועדת חקירה בנושא גבולות לבדיקת איחוד בין הערים בת ים ותל-אביב, ולחלופין בחינת חלוקת הכנסות בין הערים.

צילום: מתוך עמוד קבוצת הפייסבוק "צדק לבת ים"

ראש עיריית בת ים בפועל, יוסי בכר: "ההצעה של משרד הפנים לאחד אותנו עם תל אביב נועדה להפחיד ולבלבל אותנו. אנחנו לא נבהלים ולא מתבלבלים. לא נכנע לאיומי האיחוד, נמשיך לדרוש חלוקה צודקת של הכנסות בין הערים. אנחנו דורשים שהכסף שמגיע לנו יועבר כבר עכשיו וזאת במקביל לכל תהליך אחר שהמשרד רוצה לבצע. לכולנו ברור שישראל לא יכולה לוותר על בת ים. לכולנו ברור שלא ניתן לקחת לנו את בת ים".

מנכ"ל העירייה, עו"ד ארז פודמסקי-שקד, אמר כי "לא ייתכן שתושב תל אביב יקבל 7,000 שקל מהמדינה בעוד תושב בת ים יזכה לתקציב זעום של 2,500 שקל. אפליה זו כבר גרמה לתושבי בת ים לנזק של מיליארדי שקלים ודי לנו. אני מציע למשרד הפנים להפסיק לגרור רגליים ולטפל באי השיוויון שנגרם לאזרחי ישראל דרך הרשויות המקומיות. מדובר בבעיה בוערת ובת ים היא רק החלוצה, וכדאי שמשרד הפנים יעשה טיפול שורש בעניין. בינתיים ראוי שמשרד הפנים יורה על העברת חלק מעודפי התקציב של תל אביב לבת ים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker