הישג לתושבי כפר שלם: יגישו השגותיהם על הסדר הפיצוי-פינוי שגיבשה המדינה

הבוקר נפגש ועד השכונה עם מנכ"ל משרד השיכון ויו"ר חלמיש ■ בעקבות הפגישה החליט אריאל לעכב קבלת ההחלטה ב-90 יום לבחינת הערות התושבים: "נשתדל שהפתרון יהיה מוסכם על התושבים"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בהנחיית יו"ר מועצת מקרקעי ישראל ושר הבינוי והשיכון אורי אריאל, נפגש הבוקר (ה') מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון שלמה בן אליהו, עם נציגות תושבי כפר שלם, יחד עם יו"ר חברת חלמיש עמי כץ ונציג מטעם רשות החברות. בסיומה של הפגישה החליט אריאל על הקמת צוות מתוך חברי מועצת מקרקעי ישראל, אשר ישב עם נציגי תושבי כפר שלם וישמע השגותיהם על ההסדר שגיבשה המדינה לפינויים, אשר אמורה להיות מאושרת בישיבה הקרובה.

הפגישה נערכה כשבוע לאחר שהחליט ועד השכונה על פתיחה במחאה חריפה נגד ההסדר שהציעה המדינה, אשר כלל בין היתר הפגנות מול בית שר האוצר, יאיר לפיד. כמו כן תכננו התושבים הפגנה נוספת ביום ראשון הקרוב בירושלים בעת ישיבת המועצה.

על פי ההסדר שגיבשה המדינה, אמורים היו בני הדור השני והשלישי בשכונה, בכפוף לתנאים מסויימים, לקבל פיצוי של 1.3 מיליון שקל על פינוי מהשטח, לקראת פרוייקט פינוי-בינוי אדיר מימדים שייערך בשכונה. לטענת ועד השכונה מדובר היה בהסדר מקפח, הן בשל סכום הפיצוי הנתפס כזעום אשר אינו מאפשר רכישת דירה באזור, והן בשל היקפי הזכאות שהותירו מאות משקי בית מחוץ למעגל הזכאות.

על פי הסיכום שהושג הבוקר, הצוות יסיים את עבודות וייתן את המלצתו למועצה תוך 75 יום כך שההחלטה תשוב לידון במועצת מקרקעי ישראל תוך 90 יום. החלטה בנושא תאושר בישיבת המועצה הקרובה.

בעקבות הסיכום אמר השר אריאל: "כפר שלם הוא פצע פתוח במרכז תל אביב ואנו מחוייבים לרפותו. נעשה את כל ההשתדלות שהפתרון יהיה מוסכם על התושבים. צריך לסיים את הסאגה העצובה הזאת במהרה ואני אפעל שכך יקרה".

שכונת כפר שלם בתל אביבצילום: דודו בכר
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מוועד תושבי כפר שלם נמסר בתגובה: "לאחר שהמועצה נענתה לדרישתינו להסרת ההצעה מסדר היום אנו מצפים שהגורמים האחראיים ישכילו להבין שאת סוגיית כפר שלם ניתן לפתור אך ורק בשיתוף פעולה והידברות תוך יצירת אמון מלא בין הצדדים כפי שהיה בפינוי מקצת התושבים בשנות ה-90. לאור ההתפתחויןת אנו משעים את ההפגנה הגדולה שתוכננה להיום והפגנות נוספות שיועדו לשבוע הבא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker