אושרה יוזמת "מחיר מטרה": קרקע ל-66 אלף דירות מוזלות תשווק עד 2019

על פי הצעת מחליטים מעודכנת שעלתה להצבעה, בסך הכל יעמוד סך הקרקעות שישווקו באופן זה ב-5.5 השנים הקרובות על 66 אלף דירות - מספר הגבוה ב-כ-5,000 דירות לעומת ההצעה המקורית

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קבינט הדיור אישר היום (ב') בצהריים את הצעת משרד השיכון לשיווק קרקעות נרחב בשנים הקרובות במסגרת מכרזי "מחיר מטרה". על פי הצעת מחליטים מעודכנת שעלתה להצבעה, בסך הכל יעמוד סך הקרקעות שישווקו באופן זה ב-5.5 השנים הקרובות על 66 אלף דירות. מדובר במספר הגבוה ב-כ-5,000 דירות לעומת ההצעה המקורית שהעמידה את מספר הדירות שישווקו באופן זה על 61 אלף. בנוסף לכך, אישר הקבינט את יוזמת "נתיב לדירה" למימון שורת פרויקטים תחבורתיים בהיקף של כ-4 מיליארד שקל, וכן אושרה תוכנית המשרד להגנת הסביבה לעידוד תחום הבנייה הירוקה.

יוזמת מחיר מטרה הוגשה לקבינט הדיור על ידי שר השיכון אורי אריאל ושר האוצר יאיר לפיד, על אף שבין השניים שררו מחלוקות לגבי אופן יישום היוזמה, זאת לאחר התערבותו בחודשים האחרונים של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, לגיבוש התוכנית. אולם באופן מפתיע, דווקא אריאל החרים את ישיבת הקבינט, וזאת על רקע טענות להפרת סיכומים מצד משרד האוצר ועיכוב בהעברת תקציב של כ-2.25 מיליארד שקל למשרדו, שלטענת גורמים במשרד השיכון מעוכב מזה חצי שנה.

אורי אריאלצילום: אמיל סלמן

מלשכתו של השר אריאל נמסר: "ישיבת קבינט הדיור מתעכבת בעקבות הודעת שר הבינוי ושיכון אורי אריאל לשר האוצר יאיר לפיד כי החליט לא להשתתף בישיבה וזאת בעקבות הפרת סיכומים חוזרים ונשנים בדבר העברת בקשה תקציבית של משרד הבינוי והשיכון לוועדת הכספים בסך של כמילארד שקל שבלעדיהם המשרד אינו יכול לעמוד ביעדיו והמעוכבת כבר כחצי שנה". עוד נמסר כי "השר אריאל הודיע כי עם העברת הבקשה חתומה באופן מיידי לוועדת הכספים יגיע לישיבה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker