מאנרגיה לנדל"ן: מאיר דגן יעמוד בראש קרן למימון פינוי-בינוי ותמ"א 38

עו"ד ירון טיקוצקי, שצירף את דגן לקרן: עשרות מיליוני שקלים יופנו בעיקר למשקיעים בינוניים וקטנים

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
רז סמולסקי

ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, נכנס לעסקי הנדל"ן. דגן, שעזב את המוסד ב-2011 ועבר לגיחה לא מוצלחת בשוק ההון הישראלי עם כשלונות בחיפושי אורניום ונפט, יעמוד בראש קרן ראשונים, קרן השקעות למימון פרויקטים נדל"ניים. דגן, שיהיה ראש הקרן, מצטרף לעורך הדין ירון טיקוצקי ממשרד דורון טיקוצקי צדרבוים, שמתמחה בנדל"ן, ורו"ח ברוך יחזקאלוב ממשרד יאראק-יחזקאלוב.

קרן ראשונים נוסדה לפני כחודש וכוונת המייסדים היא להשקיע בעיקר בפרויקטים של התחדשות עירונית (פינוי-בינוי ותמ"א 38) ונכסים מניבים. הקרן עוזרת ליזמי נדל"ן שאין להם את כל ההון העצמי הדרוש כדי לקדם את הפרויקט. הקרן בוחנת פרויקטים בין חיפה לאשדוד והם נבדקים בוועדת השקעות. חלק מהקריטריונים לקבלת המימון מהקרן הם קיום של היתר בנייה, ליווי בנקאי ורווחיות מוכחת בדו"ח אפס (תוכנית עסקית) ובקרה של הדו"ח על ידי שמאי מטעם הקרן.

לדברי עו"ד ירון טיקוצקי, הקרן עדיין לא גייסה כסף אך היא עובדת במתכונת, שלפיה הכסף יגויס לאחר שייבחרו הפרויקטים, כאשר המשקיעים בקרן התחייבו מראש להשקיע סכומים מסוימים של כמה עשרות בודדות של מיליוני שקלים. טיקוצקי הסביר כי , הכסף מספיק בשלב הראשון למימון של כשלושה פרויקטים.

טיקוצקי הסביר כי "ניתן לזהות צורך של יזמים הפועלים בתחום זה במקורות חוץ בנקאיים למימון ההון העצמי הנדרש להם לשם קבלת ליווי בנקאי להקמת פרויקטים. עד לא מכבר, היה תחום השלמת ההון לבנייה למגורים נחלתם של גופים מוסדיים או של חברות פרטיות בעלות הון עצמי גבוה או מקורות אשראי בנקאי זמינים אשר 'מכרו' ליזמים כסף בריבית גבוהה יותר מאשר עלויות הגיוס שלהן.

"במהלך השנה האחרונה אנו עדים לתופעת הקמתן של קרנות המנהלות כספים ממשקיעים בינוניים וקטנים, המעוניינים להשקיע חלק מכספם כיזמים לכל דבר, בפרוייקטים נדל"ניים שאותם הם מוצאים כמעניינים ומתאימים להם. משקיעים כאלו מוכנים ליטול על עצמם מידה מסוימת של סיכון הכרוך בפעילות יזמית בתחום הנדל"ן על מנת ליהנות מפוטנציאל רווח יזמי, שאינו קיים באפיקי השקעה דוגמת פקדונות או תכניות חיסכון בנקאיות".

מאיר דגןצילום: מוטי מילרוד
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker