חברת רמי שבירו הנדסה זכתה במכרז להקמת 168 דירות ברמת השרון

חברת הנדל"ן תשלם 122 מיליון שקל בעבור קרקע הסמוכה לכביש מספר 4 ■ חברת ב. יאיר, ששמה הוזכר באחרונה בעקבות פרשת הלבנת ההון שבה מעורבים בכיריה, השתתפה אף היא במכרז, אולם הצעתה נפסלה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

חברת רמי שבירו הנדסה זכתה בשני מכרזים של רשות מקרקעי ישראל להקמת שישה בניינים שיכללו 168 דירות ברמת השרון, זאת לאחר שהציעה סכום של כ-96 מיליון שקל. בתוספת עלויות הפיתוח, תשלם החברה סכום כולל של 121.9 מיליון שקל על המגרשים.

הקרקע נמצאת ברחוב חטיבת אלכסנדרוני, בסמוך למפגש שלו עם רחוב שבי ציון, במזרח רמת השרון, בסמוך לכביש מספר 4, ובסמיכות למפעל "סלבין" של תעש.

במהלך המכרזים נרשמו כמה בעיות, מאחר שהרשות קבעה להם כמה מועדי סגירה. המועד הראשון לסגירת המכרזים נקבע ל-31 במארס, ואולם הרשות פירסמה באתר האינטרנט שלה הודעה כי מועד הסגירה נדחה ליום ראשון, 27 באפריל; ביום זה נסגרה התיבה, ונמצאו בה 11 מעטפות עם הצעות, שמוספרו אך לא נפתחו.

לאחר סגירת המכרזים הועלו טענות כי נוהל ברשות קובע שכל המכרזים אמורים להיסגר בימי שני, וכי מכרזים שנקבע לגביהם כי ייסגרו ביום ראשון – ייסגרו לבסוף ביום שני לאחר שבוע. בעקבטות הטענות פירסמה הרשות הודעה ב-28 באפריל הודעה ולפיה המועד האחרון לסגירת המכרזים נקבע ל-30 באפריל.

ב.יאיר, חברה קבלנית לעבודות בנייה, ששמה הוזכר בימים האחרונים בעקבות פרשת הלבנת ההון שבה מעורבים בכיריה, עתרה נגד ההחלטה להאריך את מועד סגירת המכרז. בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים קבע כי יש לפתוח את ההצעות שהוגשו עד ה-27 באפריל ולבדוק אם ב. יאיר היתה אמורה לזכות במכרזים, במידה והמכרזים היו נסגרים בתאריך זה. ברשות אכן פתחו את המעטפות, ונוכחו כי ב. יאיר אכן זכתה באחד מהם, עם הצעה של 44 מיליון שקל, ואולם נמצאה בעיה בערבות הבנקאית שהגישה, ועל כן ההצעה נפסלה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בעקבות עתירה נוספת שהגישה חברת גינדי ישראל, החליט שופט בית המשפט המחוזי ד"ר קובי ורדי כי הרשות רשאית להכריז על הזוכים במכרזים, אולם לא לחתום עימם על חוזה כלשהו, עד לבירורים אודות אופי התנהלותם וההצעות השונות שניתנו, ואם כבר נחתמו הסכמים – יש להקפיא את המצב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker