הותר לפרסום: יאיר ויורם ביטון הם החשודים בפרשת הלבנת ההון בב.יאיר

מעצרו של יאיר ביטון הוארך שלשום עד 29 במאי ■ בית המשפט האריך גם את מעצרם של שמעון בלולו ונסים פינס, בעלים ומנכ"ל של גן רווה - חברה החשודה כי היתה לכאורה חולייה בצינור של הלבנת הון ■ ב.יאיר הודיעה הבוקר על לקיחת הלוואה בסך 120 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני החשודים הנוספים , ששמם היה עד כה תחת צו איסור פרסום הם האחים יאיר ויורם ביטון, יו"ר החברה וסמנכ"ל הביצוע שלה (בהתאמה). בית המשפט האריך שלשום את מעצרו של יאיר ביטון עד ל-29 במאי. כמו כן, הוארך מעצרם של שמעון בלולו ונסים פינס, בעלים ומנכ"ל של חברת גן רווה - חברה החשודה כי היתה לכאורה חולייה בצינור של הלבנת ההון. יורם ביטון שוחרר שלשום למעצר בית.

יאיר ביטון, הפנים והאיש הדומיננטי בב.יאיר, היה קבלן שיפוצים עד שהקים את החברה ב-1988. לאחר כמה שנים הצטרף אליו אחיו, יוסף, שהיה חבר אגד. החברה היתה חברת קבלנים ירושלמית והיא הונפקה בבורסה בתל אביב ב-2006. יאיר מכהן כיו"ר הדירקטוריון, יוסף הוא סגנו, יורם הוא סמנכ"ל ביצוע ואילן סמנכ"ל רכש ולוגיסטיקה.

הדמות היחידה בחברה שאינה נמנית על בני המשפחה היא מנכ"ל החברה, כיום ניר יחזקאלי, שהגיע אתמול לדיו בהארכת המעצר אך עזב את האולם לפני הדיון שהתחיל באיחור. לפני יחזקאלי ניהל את החברה איל הנדלר, שכיהן בתפקיד בין השנים 2012-2006 ולאחר שפרש הקים את חברת הנדל"ן כנען עם שני בכירים שפרשו ממרכז הבנייה הישראלי, אורי וייס ומאיר טל.

הלוואה של 120 מיליון שקל בצ'כיה

חקירת המשטרה בנוגע להלבנת ההון לכאורה אינה מפריעה בינתיים לב.יאיר להמשיך בעסקיה הרגילים. החברה דיווחה הבוקר (ד') כי סידי פראג (Sidi Prague), חברה בת בבעלות מלאה, קיבלה הלוואה של 120 מיליון שקל לפרויקט בצ'כיה. ההלוואה, בהיקף של 696,900 קורונות צ'כיות, מיועד לפרויקט ביטי מלישצה. ההלוואה נושאת ריבית שנתית של פריבור+3.3%, כאשר פירעון הקרן יתבצע עד 2017.

יאיר ביטוןצילום: עופר וקנין
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker