המשטרה: "יש ראיות לקשר פלילי בין יצחק אברג'יל לאחד מעובדי חברת ב.יאיר"

בית המשפט האריך בארבעה ימים את מעצרם של שלושה חשודים המעורבים בפרשת הלבנת ההון בחברת הנדל"ן ב. יאיר ■ נציג המשטרה בדיון: "ישנה ראיה שאברג'יל ועובד בב. יאיר דיברו על הוצאת כספים מהחברה"

רז סמולסקי
רז סמולסקי

המשטרה מייחסת לשני נושאי משרה בחברת ב.יאיר "עבירות של קשירת קשר ביחד עם אחרים לביצוע עבירות מרמה בחברת ב.יאיר באמצעות חברה אחרת, גן רווה, שהובילו לעבירות של הלבנת הון" - כך טען בצהריים (ב') רב-פקד ישי כהן, ששימש נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרם של שלושה חשודים בפרשת הלבנת ההון בחברת הנדל"ן ב.יאיר. הדיון התקיים בבית משפט השלום בראשון לציון.

"את אחד החשודים חקרנו לגבי קשרים פליליים עם החשוד יצחק אברגי'ל אבל בגלל שעדיין לא הטחנו את החלק הזה של החשדות בפני החשוד אני עוד לא יכול לפרט", הוסיף כהן. "אבל יש לנו ראיות לקשר פלילי בין יצחק אברגי'ל לחשוד ששמו אסור עדיין לפרסום. ישנה גם ראיה שאברג'יל והוא דיברו על הוצאת כספים מחברת ב.יאיר. הראיה הוצגה בפני בית המשפט ולא מדובר על ראיה יחידה".

הדיון התקיים בפני השופט מנחם מזרחי, שהאריך בארבעה ימים את מעצרם של שלושה חשודים שהובאו בפניו. אחד מהם בכיר בחברת ב.יאיר, והשניים הנוספים הם שמעון בלולו ונסים פינס מחברת גן רווה. חשוד רביעי, שגם עובד בחברת ב.יאיר, שוחרר למעצר בית.

מהדיון עולה כי חברת גן רווה שימשה חולייה בצינור הלבנת ההון. עו"ד תמיר סננס, שמייצג את בלולו, חקר את נציג המשטרה ושאל אותו מהן העבירות המיוחסות לבלולו. מתשובת המשטרה עולה כי ב.יאיר הלבינה כספים באמצעות גן רווה בהיקף של מיליוני שקלים. המנגנון היה חוזי בין שתי החברות, כאשר ב.יאיר קיבלה את הכסף בתמורה לבנייה שככל הנראה לא הושלמה ובחברת גן רווה לא נוצרו רווחים.

משכנות האומה, פרויקט של ב.יאירצילום: מיכל פתאל

המשטרה הוסיפה כי הכסף הוצא מחברת גן רווה החל מ-2007 ועד התקופה האחרונה. לגבי החשוד נסים פינס, שעבד בחברת גן רווה, טענה המשטרה כי הוא "ציר מרכזי בביצוע כל העבירות. עבירות מס, מרמה והלבנת הון". במשטרה הוסיפו כי "פינס רשום בחברה כשכיר ואינו בעל מניות אבל במשטרה טוענים כי יש ברשותם ראיות שהוא הרבה מעבר לשכיר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עורך דינו של פינס, שחר חצרוני, התייחס לאחד החשדות שהעלתה המשטרה כדוגמה איזוטרית למנגנון הוצאת הכספים מגן רווה והתייחס למקרה של רכישת מכונית על ידי החברה. חצרוני עימת את נציג המשטרה והבהיר בפניו כי מרשו נחקר עוד ב-2012, ובאותה חקירה הודיעה המשטרה לפינס כי אין בעיה עם רכישה מסוג זה. מפקח מטעם המשטרה הכחיש את הטענה כי המשטרה אישרה שההתנהלות תקינה, אך אישר כי מותר להוציא כספים מהחברה במסגרת יחסי חברות, אלא שבמקרה הזה לא מדובר ביחסי חברות כי אם ביחסי כפיפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker