הותר לפרסום: ב. יאיר - חברת הנדל"ן החשודה בהלבנת הון עבור ארגון הפשע של אברג'יל

לחברה עשרה פרויקטים למגורים בארץ שנמצאים בשלבי שיווק ובנייה, בהיקף של 1,044 יחידות דיור מתוכן 750 יחידות כבר נמכרו ■ על פי החשד, באמצעות פרויקט סאן וילג' באילת הולבנו כספים בהיקף של 60 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם כי ב.יאיר היא חברת הנדל"ן, החשודה בהלבנת הון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל.

ב.יאיר הסכימה לוותר על צו איסור הפרסום בעקבות שיחות שניהלה הערב עם רשות ניירות ערך. הודעה על כך נשלחה לבית המשפט. בשל צו איסור הפרסום של בית המשפט לא ניתן היה לחייב את החברה בפרסום דו"ח מיידי, או להשעות את ניירות הערך שלה ממסחר (מחשש שהדבר יזהה מיידית את החברה ויביא בכך להפרת צו איסור הפרסום, י"ג).

ברשות ניירות ערך אומרים כי הם פעלו להגשת בקשה דחופה לבית המשפט על מנת שיתיר השעיה של המסחר בניירות הערך של החברה וכן יסיר את צו איסור הפרסום כדי שניתן יהיה להורות על דיווח מיידי של החברה. לעמדת הרשות, לא ניתן לנהל מסחר תקין על בסיס שמועות ומידע לא שוויוני בין המשקיעים, ולפיכך חובת הדיווח גוברת על האינטרסים בהותרת צו איסור פרסום על זהות החברה והחשודים.

משכנות האומה, פרויקט של ב.יאירצילום: מיכל פתאל

מב. יאיר נמסר היום כי: "החברה ממשיכה עבודתה כרגיל מול אלפי לקוחותיה בפרויקטים למגורים ומסחר. חברת ב.יאיר שהינה כידוע, אחת מחברות הנדל״ן הציבוריות המובילות במשק, תמשיך ותשרת נאמנה את הרוכשים ובעלי האג״ח שלה. בעתיד הקרוב יתברר שהחשדות שהועלו כנגד החברה כפי שהופיעו בכלי התקשורת השונים אין בהם ממש".

חברת ב. יאיר הוקמה ב-1988. החברה החלה את פעילותה בירושלים ועם השנים התרחבה לבנייה בעיקר באזור ירושלים והמרכז, למעט פרויקט באילת. במהלך השנים היא בנתה אלפי יחידות דיור והונפקה בבורסה בתל אביב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כיום יש לחברה עשרה פרויקטים למגורים בארץ שנמצאים בשלבי שיווק ובנייה, בהיקף של 1,044 יחידות דיור מתוכן 750 יחידות כבר נמכרו. רוב הפרויקטים שבונה החברה הם בסדר גודל בינוני - 100-700 יחידות דיור, למעט שני הפרויקטים הגדולים של החברה: משכנות האומה בירושלים שכולל 390 יחידות ופרויקט SKY2 בשכונת עיר ימים שבנתניה עם 240 יחידות.

הפרויקט באילת שבאמצעותו על פי החשד הולבנו כספים בהיקף של 60 מיליון שקל, נקרא סאן וילג'. הפרויקט שוכן ברובע 10 של שכונת שחמון וכולל 50 יחידות דיור בבנייה.

בסוף שנת 2006 זכתה החברה בשני פרויקטים, אחד בתל אביב ואחד בירושלים, שהעלו אותה לכותרות. בשני הפרויקטים דובר על כך שהחברה שילמה מחירים הגבוהים בהרבה ממחירי השוק. החברה ספגה ביקורת מצד קבלנים אחרים והתקשורת שטענו כי היא תאלץ למכור דירות במחירים גבוהים מדי עד בלתי אפשריים כדי להרוויח מהם.

בפרויקט משכנות האומה בירושלים (לשעבר מתחם משרד החוץ, שנמצא ליד מרכז הקונגרסים) זכתה החברה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל בשלושה מגרשים לבנייה של 466 יחידות דיור תמורת 435 מיליון שקל (לא כולל עלויות פיתוח ומע"מ). סכום ההצעות השניות במכרזים הללו הגיע ל-365 מיליון שקל בלבד. הפרויקט השני הוא פרויקט אנטוקולוסקי בתל אביב. ב.יאיר רכשה מחצית מהפרויקט במסגרת התמחרות של חברת מבטחים תמורת לפי שווי של 68 מיליון שקל (לא כולל מע"מ).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker