בזמן שהדסה קורס |

עיריית ירושלים אישרה: שטח בית החולים שערי צדק יוכפל

על פי התוכנית המאושרת, יורחב שטח המרכז הרפואי מ-46 דונם ל-82 דונם ויוקם מגדל אשפוז חדש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים אישרה בסוף השבוע שעבר את התוכנית להרחבת המרכז הרפואי שערי צדק. ההרחבה תוכננה על ידי האדריכל רנדי אפשטיין ממשרד קולקר, קולקר, אפשטיין אדריכלים.

על פי התוכנית המאושרת, יגדל שטח המרכז הרפואי של בית החולים ב-78%, מ-46 דונם ל-82 דונם. זכויות הבנייה ישלשו את היקפם לכ-283 אלף מ"ר (לא כולל שטחי חניה).

בית החולים שערי צדק הינו בית החולים בעל שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בישראל. התכנית להרחבת קמפוס בית החולים נובעת בשל הגידול החד במספרם של המטופלים ומקבלי השירותים. לכן הוכנה תכנית מתאר כוללנית האמורה לספק מענה לצרכים המשתנים והעתידיים של המוסד עד לשנת 2035.

בקמפוס החדש ייבנו שלושה מבנים חדשים (אחד ישמש כמגדל אשפוז), אשר ייבנו בשלבים וישמשו לצורכי בית החולים כגון: מחקר רפואי, שירותים רפואיים, צורכי הסגל הרפואי והסיעודי, שימושים מסחריים תומכים (הסעדה), מלונית, מתקני אנרגיה וחירום ועוד.

בית חולים שערי צדקצילום: אוליבייה פיטוסי

התוכנית מבקשת לחזק את ההקשר האורבני של בית החולים עם האזור הסובב באמצעות פיתוח שטחים ציבוריים ופיתוח נופי, מתן דגש על שיפור דרכי הגישה והתנועה לצורך הנגשת בית החולים לבאים בתחבורה ציבורית ולהולכי רגל, כמו גם מתן מענה מספק לבאים ברכב פרטי באמצעות הוספת שטחי חניה נוספים (סה"כ היקף של כ-2,800 מקומות חניה, מ"ב).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker