נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר העביר לפני מספר ימים פנייה חריפה למנכ"ל משרד הפנים ויו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה שוקי אמרני, ובו דרישה כי יוריד לאלתר מסדר יומה של המועצה, בישיבתה ביום ג', הצעת החלטה להדחתם של נציגי ארגוני הסביבה ממוסדות התכנון השונים.

מהלך זה מהווה המשך לצעדים האחרונים שנעשו בקבינט הדיור לצמצום יכולת נציגי הסביבה והציבור בכלל להשפיע על הליכי התכנון והבנייה, ובהם הקמתו של גוף התכנון החדש הותמ"ל, שבו צפוי להיות רוב לנתיגי ממשלה ועוד. ההערכה היא כי הצעד הספציפי הזה הינו יוזמה של ראש מינהל תכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ, ובגיבויו המלא של שר הפני גדעון סער.

"על סדר יומה של המועצה הארצית במועד שבנדון עומד שינוי משמעותי בהרכב וועדות המשנה של המועצה הארצית", כתב לפלר, "יודגש, כי חלק נכבד מעבודת המועצה הארצית מתבצע באמצעות עבודה אינטנסיבית של ועדות המשנה שלה, ומכאן חשיבותן הרבה של הרכבן של וועדות אלו. השינוי המוצע על ידי מינהל התכנון פוגע באופן משמעותי בייצוג האינטרס הסביבתי בוועדות המשנה".

בתגובה, הודיע היום השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, כי יכנס היום בצהריים דיון דחוף בהשתתפות נציגי ארגוני הסביבה בעקבות צעדי משרד הפנים שמטרתן לפגוע בסביבה. הדיון יתקיים במשרד להגנת הסביבה בירושלים.

ממשרד הפנים נמסר כי "המועצה הארצית לתכנון ולבנייה היא הגוף הסוברני להמליץ על הרכב ועדות המשנה. ראוי לציין שמזה כ-8 שנים המועצה הארצית לא בחנה את הרכב ועדות המשנה. ביום ג' (13.5.2014) אמורה המועצה הארצית לדון בהרכב ועדות המשנה לאחר שבחודשים האחרונים התבצעה עבודת מטה מקיפה במטרה להבטיח את פעילותן התקינה של הוועדות תוך יצוג הולם של המשרדים והגופים השונים בהתאם לתפקידים של ועדות המשנה השונות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"לפיכך, הטענות שמיוחסות מהמשרד להגנת הסביבה מופרכות מיסודן מאחר ועל פי ההמלצה המונחת לפני המועצה הארצית יש למשרד להגנת הסביבה נציגים ב-5 מתוך 7 ועדות המשנה. יתרה מזאת, בעבר טען לא אחת המשרד להגנת הסביבה כי יש לו מחסור בכח אדם ולכן הוא יתקשה לשלוח נציגיו למלא תפקידים בוועדות השונות. מכתבו של מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אכן הגיע למנכ"ל משרד הפנים, המשמש בתפקידו גם כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, ונענה על כך ישירות כי טענותיו ישקלו בכובד ראש".

גדעון סערצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker