עיריית תל אביב מוסיפה 24 דירות לדיור בר השגה בפרויקט גני שפירא

הדירות היו אמורות להימכר בשוק החופשי וכעת כל הפרויקט בדרום־מזרח העיר יוקדש להשכרה. ראש העירייה רון חולדאי: "אנו עדים למצב שבו מצוקת הדיור עדיין ממשיכה להחריף ועל כן אנו נדרשים לנקוט בצעדים נוספים להגדלת היצע הדירות בעיר"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

עיריית תל אביב הוסיפה 24 דירות לדיור בר השגה בשכירות בפרויקט גני שפירא בשכונת שפירא בדרום מזרח העיר. בפרויקט 69 דירות, 45 מתוכן היו מיועדות להשכרה בדמי שכירות מופחתים ו–24 דירות היו מיועדות להימכר בשוק החופשי. עתה הודיעה העירייה כי גם דירות אלה יושכרו.

פרויקט גני שפירא הוא פרויקט על מגרש בבעלות עירונית שאותו יוזמת ובונה העירייה. בפרויקט דירות של שלושה וארבעה חדרים כששכר הדירה שיושלם עליהן הוא 2,900 ו–3,100 שקל בהתאמה. השוכרים נבחרו ביולי 2013 בהגרלה שקיימה העירייה, בהם רווקים, זוגות ומשפחות.

היום (שלישי) הודיעה העירייה כי ביטלה את המכירה של 24 הדירות ובמקום זאת תעמיד אותן למכירה. על פי נתוני אתר מדלן, מחיר דירת שלושה חדרים בשכונה הוא כמיליון שקל ולכן מדובר על הכנסה של יותר מ–24 מיליון שקל.

תכנון: אורית מילבואר אייל אדריכלים

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי מסר: "אנו עדים למצב שבו מצוקת הדיור עדיין ממשיכה להחריף ועל כן אנו נדרשים לנקוט בצעדים נוספים להגדלת היצע הדירות בעיר. במסגרת זו החלטנו כי גם הדירות הגדולות שיועדו בתחילה למכירה בשוק החופשי ייכללו במסגרת השכרה לדיור בר השגה. פרויקט גני שפירא, המתאכלס בימים אלה, הוא בעיני דוגמה לאופן שבו ניתן לאפשר לעשרות צעירים ומשפחות בני מעמד הביניים לגור בתל אביב־יפו במחירים ברי השגה, תוך חיזוק התחדשות אזור דרום העיר ומזרחה".

מהעירייה נמסר כי היא מקדמת אישורים לכ–2,600 יחידות דיור בפרויקטים לדיור בר השגה בקרקעות עירוניות וכן שילוב דיור בר השגה בתב"עות (תוכניות בניין עיר) המובאות לאישור הוועדה המקומית. ההשקעה העירונית בפרויקטים של דיור בר השגה מגיעה לכ–10% מתקציב הפיתוח העירוני. בנוסף, מקדמת העירייה פעולות נוספות לדיור מוזל בעיר כדוגמת קידום רגולציה על שוק השכירויות, פתרונות סיוע לסטודנטים (מלגות דיור והקמת אלפי חדרי מעונות), עידוד בניית דירות קטנות והקמת מרכז סיוע לשוכרי דירות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker