דירה ב-750 אלף שקל: חברת דונה וקבוצת רכישה זכו במתחם בקריית גת

חברת הנדל"ן וקבוצת הרכישה זכו במכרז מקרקעי ישראל בקרקעות לבניית 570 יחידות דיור במתחם כרמי גת בקרית גת

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

במכרז הראשון על קרקעות הנמצאות במסגרת הסכם הגג הראשון שנחתם בין המדינה ובין רשות מקומית, זכו חברת הנדל"ן דונה וקבוצת רכישה בקרקעותל-570 יחידות דיור במתחם כרמי גת בקרית גת. חברת דונה זכתה במתחם של 240 יחידות דיור וקבוצת הרכישה במתחם של 330 יחידות דיור.

המכרז כלל שני מתחמים עם 570 יחידות דיור בסה"כ - מרביתן בבנייה רוויה וכ-136 מתוכן בצמודי קרקע. למכרז הוגשו 8 הצעות ומתוכן נבחרו שתי ההצעות הזוכות. על פי תוצאות המכרז, קבוצת הרכישה תשלם לרשות מקרקעי ישראל 26,441,018 שקל עבור הקרקע, סכום המשקף עלות קרקע של כ-80,124 שקל עבור כל יחידת דיור לפני הוצאות פיתוח.

קבוצת דונה חברה להנדסה ובניין תשלם 20,518,118 שקל, סכום המשקף עלות קרקע של 85,400 שקל ליחידת דיור לפני הוצאות הפיתוח. הוצאות הפיתוח במתחם כוללות את פיתוח יחידות צמודות הקרקע, יחידות הדיור בבנייה הרוויה והשטחים הציבוריים.

הדמיה של שכונת כרמי גת, קרית גתצילום: רשות מקרקעי ישראל

ברשות מקרקעי ישראל מעריכים שעם אישור חוק מע"מ אפס לדירה ראשונה לזכאים על פי חוק, יגיע מחירה של יחידת דיור בבנייה רוויה בפרויקט כרמי גת לכ-750 אלף שקל.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל הגיב לתוצאות המכרז ואמר: "מדובר בהבעת אמון גדולה מצד היזמים כלפי צעדי הממשלה, הסכמי הגג ומתחם הענק החדש של כרמי גת. למכרז ניגשו 8 מציעים ביניהם יזמים מובילים והשוק לימד אותנו על הצמא ליחידות הדיור באזור שבעבר נתפס כפחות מבוקש. אני מברך את ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי על היציאה המשותפת לדרך במסגרת הסכם הגג. בהמשך השנה בכוונתנו לשווק עוד כ-1,600 יחידות דיור בכרמי גת כדי לענות על הביקושים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בנצי ליברמן מנהל רשות מקרקעי ישראל אומר: "מספר ההצעות במכרז ונתוני הזכייה בו מצביעים על אמון הציבור בהסכמי הגג בקרית גת ובתכנית הממשלתית לדיור. הסכמי הגג הם הפתרון העיקרי למשבר הדיור בהצפת השוק ביחידות דיור והבטחת התחלות בניה תוך זמן קצר. לאחר שחוק הפטור ממע"מ יאושר, אני צופה כי הזכאים יוכלו לרכוש דירה בקרית גת ב-750 אלף שקל ועל כן אני אומר היום, רוצו לקריית גת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker