הפתעה באוצר: שאול מרידור לא מועמד לתפקיד מנכ"ל פרויקט הדיור הממשלתי

מרידור נחשב המועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל "דירה להשכיר", ובמשך שנים היה אחת הדמויות המוערכות באגף התקציבים ■ "בעובדה שמרידור אפילו לא בין חמשת המועמדים הסופיים למשרה יש כדי להעיד על הגוף הבוחר יותר מאשר עליו"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

סגן הממונה על התקציבים לשעבר במשרד האוצר, שאול מרידור, שרבים ראו בו מועמד מוביל לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית החדשה להקמת פרויקט הדיור הממשלתי, "דירה להשכיר" - כבר לא במרוץ. באחרונה צימצמה ועדת האיתור שהוקמה לשם המינוי את רשימת המועמדים לחמישה שמות סופיים, ושמו של מרידור אינו ביניהם. ל–TheMarker נודע כי מוטי חזן, המכהן כיום כמנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, נמצא בין חמשת המועמדים.

גורמים במשרד האוצר ציינו כי היעדרו מהרשימה הסופית מהווה הפתעה של ממש, שכן במשך שנים נחשב מרידור, בנו של השר לשעבר דן מרידור, לאחת הדמויות המוערכות והאהודות באגף התקציבים, שבו עבד במשך 11 שנים. בשלוש השנים האחרונות, עד לפרישתו בנובמבר האחרון, כיהן מרידור כסגן ראש האגף, ביחד עם ארבעה סגנים נוספים, ובתחום אחריותו היו תחומי האנרגיה, התחבורה, המים והחקלאות. "העובדה שמרידור אפילו לא בין חמשת המועמדים הסופיים למשרה יש כדי להעיד על הגוף הבוחר יותר מאשר עליו", התבטא אחד ממכריו.

בספטמבר האחרון החליט קבינט הדיור בראשות שר האוצר, יאיר לפיד, על הקמת החברה - שתפקידה יהיה לנהל את פרויקט "דיור להשכרה" שיזמה הממשלה. במסגרת ההחלטה נקבע כי תקציבה התפעולי השוטף של החברה יהיה 8 מיליון שקל בשנה, וכי ההון העצמי של החברה לקידום תכנון פרויקטים יסתכם ב–20 מיליון שקל לשנה לשנתיים מראש.

בראש ועדת האיתור עומד מי שלאחרונה מונה על ידי לפיד ליו"ר דירקטוריון החברה בהקמה - זוהר ינון, המכהן גם כמנכ"ל תאגיד המים והביוב של ירושלים, "הגיחון", והיא כוללת נציגים מטעם רשות מקרקעי ישראל ורשות החברות הממשלתיות.

שאול מרידורצילום: אמיל סלמן

מרידור וחזן סירבו להגיב לידיעה. מרשות החברות נמסר: "בימים אלה מתנהל הליך האיתור, לאחר שייבחר מנכ"ל לחברה נודיע על כך באופן מסודר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker