מדד גזית גלוב: מחירי הדירות בתל אביב עלו ב-11.2% ב-2013

בכלל הארץ זיהה מכון גזית גלוב לחקר הנדל"ן, הפועל במרכז הבינתחומי, עליית מחיר ממוצעת של 3.7% ב-2013 ■ מחירי הדירות בירושלים דווקא הראו ירידה קלה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מכון גזית גלוב לחקר הנדל"ן, הפועל במרכז הבינתחומי הרצליה, פרסם הבוקר את "מדד מכון גזית-גלוב למחירי דירות" עבור הרבעון הרביעי של שנת 2013. על פי המדד, השינוי הבולט ביותר במחירי הדירות ברבעון האחרון של שנת 2013 חל בתל אביב, שם עלו מחירי הדירות בין הרבעון השלישי לרביעי בשיעור של 4.3%. שעור השינוי השנתי במחירי הדירות בתל אביב הוערך על ידי המכון ב-11.26%. מדובר על פי הניתוח בעיר בעלת שיעורי עליית המחירים הגבוהים ביותר.

ברמה הארצית, העריך המכון את עליית מחירי הדירות ברבעון הרביעי ב-1%, וב-3.7% לאורך כל השנה. יש לציין כי מדובר בעליית מחירים נמוכה משמעותית מזו שעולה ממדד מחירי הדירות שעורכת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אשר העריכה את עליית המחירים לאורך שנת 2013 בכ-8%.

במקום השני אחרי תל אביב ניצבה חיפה, אשר על פי הניתוח הראתה עליית מחירי דירות של 10.6% בממוצע לאורך 2013, בקריות עליית מחירים של 6.5% ובאזור השרון 6%. בירושלים זיהה המדד דווקא ירידה במחירי הדירות לאורך 2013, בשיעור של 0.6%.

מדד גזית גלוב
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker