משרד האוצר והות"ת מתקצבים בניית מעונות סטודנטים בכ-160 מיליון שקל

זאת במטרה לבנות כ-5,000 מיטות מעונות ברחבי הארץ ■ מוסדות להשכלה גבוהה יוכלו להגיש הצעות לפרויקטים לבניית מעונות עד סוף יוני

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב שבמועצה להשכלה גבוהה פירסמו היום (א') קול קורא למוסדות השכלה גבוהה, להגשת הצעות לפרויקטים לבניית מעונות סטודנטים.

זאת במסגרת השלב השני בתוכנית לתקצוב בניית מעונות סטודנטים ברחבי הארץ, שנתיים לאחר העברת התקציב הראשוני לנושא, באפריל 2012, בהיקף של כ-100 מיליון שקל. במסגרת השלב השני, יתוקצבו המוסדות השונים בסך כולל של כ-160 מיליון שקל.

על פי הקול הקורא, ניתן יהיה להגיש הצעות עד ה-31 במארס 2014, כאשר הצפי להתחלת הבנייה הוא ברבעון הראשון של 2015. השלב הראשון יכלול בניית מעונות סטודנטים בהיקף של כ-96 מיליון שקל לפרויקטים שיכילו כ-3,000 מיטות, בדגש על אזורים שבהם מצוקת הדיור גבוהה. הקול הקורא מאפשר גם לרשויות מקומיות לחבור למוסד אקדמי מתוקצב על מנת להגיש הצעות לפרויקטים.

בעוד מספר חודשים יפורסם השלב השני של התכנית בהיקף של כ-64 מיליון שקל שייועדו לתמיכה בפרויקטים שיכילו כ-2,000 מיטות נוספות. שלב זה יהיה פתוח גם למכללות לחינוך ולמוסדות אקדמיים שאינם מתוקצבים, בין היתר, באמצעות שיתופי פעולה נרחבים עם רשויות מקומיות.

מנואל טרכטנברגצילום: תומר אפלבאום

שר האוצר יאיר לפיד אמר כי "בניית המעונות היא צעד נוסף המבטא את מחויבותו של משרד האוצר לציבור הסטודנטים בישראל. נמשיך לפעול למציאת פתרונות דיור לצעירים, כחלק מהמאבק שלנו להורדת מחירי הדיור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

יו"ר הות"ת פרופ' מנואל טרכטנברג אמר: "בניית המעונות תוביל לצמצום ניכר במרכיב ההוצאה של ציבור הסטודנטים בתחום הדיור, ותוביל להפחתה משמעותית ביוקר המחייה שלהם. במקביל, הדבר יסייע להשפעה על הורדת מחירי השכירות באזורי הביקוש הגבוה".

אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים: "אנו שמחים שהלחצים שלנו הביאו את מקבלי ההחלטות להבין כי בניית מעונות סטודנטים מהווה פתרון משמעותי בהקלה על יוקר המחייה ומצוקת הדיור ומברכים את שר האוצר ויו"ר ות"ת על המשך תמיכתם במעונות סטודנטים. תקצוב שיוויוני זה יקל על אלפי סטודנטים וסטודנטיות. יחד עם זאת, למרות שהקול הקורא הראשון של הות"ת יצא כמעט לפני שנתיים אף טרקטור עוד לא עלה עדיין על הקרקע. הסטודנטים צמאים לתוצאות בשטח, ולא להצהרות על גבי נייר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker