30 מגרשים בקיסריה נמכרו בתוך חודש וחצי ב-60 מיליון שקל

אף שהשיווק הרשמי של השכונה החדשה בקיסריה עדיין לא החל, שליש מהמגרשים שהוצאו למכירה נמכרו ■ העסקות הראשונות משקפות שווי של 3,000-2,500 שקל למ"ר ■ מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה הודיע כי מסע פרסום שתוכנן לשכונה בוטל בעקבות הביקוש הגבוה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

אף ששיווקה הרשמי טרם החל, החברה לפיתוח קיסריה (חפ"ק) מכרה תוך פחות מחודשיים כ–30 מגרשים לבנייה עצמית בגודל 600–700 מ"ר כל אחד בשכונה 12 בדרום היישוב בכ–60 מיליון שקל.

הסכום משקף מחיר ממוצע של כ–2 מיליון שקל למגרש, כך על פי נתונים שמסרה החברה. מנתוני רשות המסים עולה כי מגרשים בגודל של כ–600 מ"ר נרכשו ב–1.45–1.85 מיליון שקל, ואילו מגרשים בשטח של כ–730 מ"ר, נמכרו ב–2.2–2.3 מיליון שקל. בסך הכל משקפות העסקות שווי של 2,500–3,000 שקל למ"ר קרקע.

שכונה 12 צפויה להיות השכונה הדרומית ביותר ביישוב. היא תשתרע מחוף הים במערב, כביש החוף במזרח, ומחצבה ארכיאולוגית העוברת עבודות שיקום בימים אלה מדרום. טופוגרפית, מדובר בנקודה גבוהה יותר מיתר היישוב, מאחר שהיא ממוקמת על רכס הכורכר. תחילת עבודות הפיתוח במקום לפני כשנתיים לוותה בהתנגדות גופים סביבתיים, שטענו כי המיקום רגיש אקולוגית.

שכונה 12. מחיר ממוצע של 2 מיליון שקל למגרשצילום: אייל טואג

שטח השכונה הוא 465 דונם, והיא כולל כ–240 מגרשים לבנייה עצמית, מתוכם מיועדים לשיווק בשלב הראשון כ–90 מגרשים. הקרקע המתוכננת היא בעלת זכויות בנייה של 60%, כולל שטחי שירות ומרתף, כך שבמגרשים בני 600 מ"ר קיימות זכויות בנייה של עד 360 מ"ר. השכונה מבודדת מיתר היישוב, ובשטח שבינה לבין קיסריה הוותיקה מצפון צפוי להיבנות מרכז ספורט, שיכלול מגרשי כדורגל, כדורסל וטניס. עבודות לסלילת שביל אופניים באורך כקילומטר שיחבר בין השכונה לחוף שדות ים כבר הסתיימו.

"השכונה יושבת על רכס הכורכר, צופה לים ולגגות קיסריה, וממוקמת בדד בטבע", מתאר מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החפ"ק. הוא מספר כי הוא ושאר אנשי החברה הופתעו מקצב המכירות עוד לפני שהחל מסע הפרסום שתוכנן לשכונה - ושכעת צפוי להתבטל. "למעשה אפילו לא הספקנו לצאת בצורה מסודרת למכירה המוקדמת ולהתקשר לרשימת האנשים שהביעו עניין בעבר בשכונה", הוא מספר. "השמועה שהשיווק התחיל עברה מפה לאוזן, ונוצר ביקוש אדיר שהפתיע את כולם".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדבריו, קהל הרוכשים מורכב הן מתושבי קיסריה, המהווים עד כה שליש מקהל הרוכשים, והן ממשפחות צעירות מחוץ ליישוב. "הגיעו לכאן רוכשים מקריית אתא, מרמת גן, מפרדס חנה, ואפילו שתי משפחות מצרפת שעושות עלייה", מספר כרסנטי. לדבריו, השכונה מתאפיינת במגרשים הקטנים מעט מהמקובל ביישוב, שבמרבית שכונותיו שווק תמהיל שכלל גם מגרשים בשטח של דונם, המאפשרים גם לרוכשים צעירים יותר להגיע ליישוב. "מאחר שמדובר בשכונה בהקמה, המחירים בה זולים מעט מהמחירים שבהן שווקו הקרקעות בשנים האחרונות בשכונה 13, עם זאת, הם גבוהים הרבה יותר מהמחירים שבה שווקה שכונה 13 בתחילת הדרך", אמר כרסנטי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker