עיריית חיפה: "צה"ל הקים אנטנות ומבנים במחנה שהתחייב לפנות"

העירייה מתלוננת כי המתקנים הוקמו במחנה זאב, שבשטחו כבר אושרו תוכניות בנייה ■ צה"ל: "טרם נקבע מועד הפינוי; העבודות תואמו עם העירייה"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

במקום לקדם את פינויו של מחנה צבאי בחיפה, צה"ל הקים במפתיע שני מבנים ואנטנה גדולה, מה שמאיים לעכב את הקמת שכונת המגורים המתוכננת במקום - כך מתלוננת עיריית חיפה. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודיע כי לא יהסס לפנות לבית משפט כדי שצה"ל יפנה את המחנה במהירות האפשרית. צה"ל מבחינתו טוען כי הדבר התקבל על פי היתרים מהרשויות המוסמכות.

מדובר במחנה זאב הממוקם ברכס סטלה מאריס בעיר, וששימש בעבר את הצבא הבריטי. לאחר קום המדינה שימש את צה"ל, אך זה שנים שאינו פעיל. לאור זאת, סוכם על פינוי המחנה, והקמת שכונת מגורים במקומו.

מחנה רכס זאב בחיפהצילום: רמי שלוש

בשטח המתחם בן כ-30 דונם, יש תוכניות מאושרות מדצמבר 2011, שמאפשרות להוציא היתר בנייה הכולל את פינוי המחנה הצבאי ובמקומו להקים 160 יחידות דיור במבנים של שש עד תשע קומות. בעיריית חיפה נטען כי לפני כשבועיים הקים צה"ל במקום אנטנת ענק שלידה מבנים, כביש ושבילים, ללא תיאום עם מינהל ההנדסה, וזאת בתואנה מעורפלת של "צורך צבאי זמני־מיידי". בצה"ל טענו כי הדבר נעשה על סמך היתרים מרשויות התכנון המוסכמות, אך אלה ניתנו במסגרת הוועדה למתקנים ביטחוניים, שמאשרת מתקנים בהליך מקוצר, ושחלקו הגדול נמצא תחת חסיון.

גורמים בעיריית חיפה מאשימים כי הקמת האנטנה נעשתה לאחר שהממונים בצה"ל הטעו את העירייה באשר לגודל המבנים ולמהותם, ונתנו לאנשי העירייה להבין שמדובר במתקנים קטנים וזמניים. יהב אף הודיע כי הנחה את היועץ המשפטי של עיריית חיפה לפנות לבית המשפט ו"לנקוט את כל הצעדים הנדרשים לפינוי הבסיס הצבאי שהוקם בנוסח חומה ומגדל".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "לאור העובדה כי עיתוי הפינוי טרם סוכם, צה"ל ממשיך לעשות שימוש ולבנות במחנה עד לסיכום מועד פינויו. נציין כי העבודות במחנה מתבצעות על פי היתר ובתיאום מוקדם עם עיריית חיפה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker