מפוני פרויקט פינוי-בינוי בבאר שבע יקבלו 2 דירות במקום הדירה שיפנו

הפרויקט, מקימה חברת האחים אוזן, מתוכנן על ידי אילן פיבקו, והוא יכלול 370 דירות שיוקמו בשני שלבים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

עליית מחירי הדירות פותחת פתח לפרוייקטים של פינוי-בינוי גם מחוץ למרכז הארץ. היום אמור להיפתח שלב הריסת המבנים הישנים, במסגרת פרויקט הפינוי-בינוי הראשון שמוקם בבאר שבע. זאת, על שטח של 15 דונם ברחובות וינגייט וגוש עציון שכונה ג', צמוד למבואה הדרומית של המרכז הרפואי "סורוקה" וסמוך לאוניברסיטת בן גוריון ולפארק ההיי-טק החדש. במסגרת הפרוייקט יקבלו הדיירים 2 דירות חדשות של 3 חדרים, במקום הדירה שיפנו – פיצוי חריג ביותר, שאינו מוכר בפרויקטים דומים במרכז הארץ.

הפרויקט, מקימה חברת האחים אוזן, מתוכנן על ידי אילן פיבקו, והוא יכלול 370 דירות שיוקמו בשני שלבים. במסגרת השלב הראשון יוקם מתחם עם דירות למשפחות צעירות וסטודנטים, ולידו שטח מסחרי בגודל 600 מ"ר שישרת את דיריי השכונה. בשלב שני יוקמו שני מגדלי יוקרה ברח' וינגייט הכוללים דירות של 4-6 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בהאחים אוזן מעריכים, כי עלות הפרוייקט תגיע ל-400 מיליון שקל.

כאמור, הפיצוי שיקבלו הדיירים, 2 דירות על הדירה שיפנו, נחשב לנדיב במיוחד, שהתאפשר בגלל התנאים המיוחדים שבהם מתקיים הפרוייקט: כיום שוכנים במקום 15 משפחות, שגרות בשני מבני שיכון רכבת משנות החמישים, ובמבנה ישן נוסף, וכל זאת, כאמור, על שטח של 15 דונם. השטח הגדול הזה איפשר לתכנן את התכנית שמקיימת יחס של כמעט 25 דירות חדשות על כל דירה ישנה מפונה. באזור המרכז, לשם ההשוואה, היחס המקובל הוא 3-5 דירות חדשות על כל דירה ישנה.

הפרויקט ברחובות וינגייט וגוש עציון בבאר שבע, הדמיה: פיבקו אדריכלים

גם תרגום למונחים כספיים, מגלה פיצוי חריג בהיקפו: הדירות הישנות של 2 חדרים, שוות בסביבות 300 אלף שקל, ואילו הדירות החדשות שיקבלו, בנות 3 חדרים, מתומחרות לפי 750 אלף שקל הדירה, כך שיקבלו לידיהם דירות בשווי 1.5 מיליון שקל.

מנכ"ל החברה, שמעון אוזן מסר, כי האתגר העיקרי בפרוייקט, היה להגיע להסכמה עם הדיירים. "כתושבי הדרום היה לנו חשוב להגיע להסדר שייטיב עם התושבים. לכן היינו נדיבים והגענו להסכמים עם הדיירים שהם מעבר לסטנדרט המקובל", אמר מנכ"ל חברת הבניה הוותיקה "אחים אוזן", אמר אוזן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker