עמידר מסרבת לשפץ דירות ב-25 מיליון ש', למרות הון עצמי של 200 מיליון ש'

משרד השיכון ביקש מהחברה להכשיר דירות לדיור ציבורי שחלקן לא ראויות למגורים. עמידר: "אנו פועלים על פי הסכם עם הממשלה"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברת עמידר סירבה באחרונה לבקשת גורמים בכירים במשרד השיכון להפנות כ–25 מיליון שקל מתקציבה לצורך הכשרת דירות לדיור ציבורי שחלקן לא ראויות כיום למגורים. בין היתר, תיכננו המשרדים להחליף מטבחים בכ–1,500 דירות, שאינם ראויים לשימוש מפאת ריקבון.

ככל הידוע, הפנייה נעשתה במהלך נובמבר האחרון. גורם מקורב לנושא שעמו שוחחנו אישר את הפרטים, וציין כי במשרדי הממשלה התאכזבו מעמדתה של עמידר בנושא, לאור העובדה שכיום מחזיקה החברה בהון עצמי המוערך בכ-200 מיליון שקל, זאת בנוסף לנכסים בשווי של כ-50–100 מיליון שקל.

לפני כשבוע פנה סמנכ"ל ההסברה של עמותת ידיד העוסקת בהגנה וסיוע לזכאי הדיור הציבורי, במכתב לשר האוצר, יאיר לפיד, ואל שר השיכון, אורי אריאל, שבו ביקש הבהרות: "ממידע שהגיע לידי עמותת ידיד עולה כי בחברת עמידר נצברו במהלך השנים האחרונות סכומי כסף גבוהים מ–100 מאה מיליון שקל ושאינם קשורים ישירות לתחום הדיור הציבורי, אלא לפעולות אחרות שמבצעת החברה", כתב. "מכיוון שמדובר בחברה ממשלתית שרמת האחזקה של הדירות הציבוריות שהיא מנהלת אינה מן המשופרות (לפחות כך נטען בדו"חות מבקר המדינה), אנו מבקשים לדעת אם בכוונת משרד השיכון ומשרד האוצר לדרוש כי הכספים יועברו לטובת שיפוץ הדירות הדורשות שיפוץ עמוק כדי שניתן יהיה לשכן בהם מאות מזכאי הדיור הציבורי הממתינים בתור.

"מהמידע שהגיע אלינו עולה עוד, כי למשרד השיכון דרושים כ-25 מיליון שקל לצורך שיפוץ עמוק של דירות והתאמתן מחדש למגורים, טיפול בלמעלה מ-1,500 מטבחים בדירות ציבוריות שנרקבו במהלך השנים ויש צורך להחליפם, וכן רכישה של דירות נ"ר (דירות קרקע מיועדות לנכים; נ"ב) עבור זכאים בעלי מוגבלויות או משפחות מרובות ילדים". לבסוף ביקש מלמד לדעת מהו השימוש שנעשה בכספי שכר הדירה שנגבו על ידי עמידר ועמיגור ב–2013, סכומים שלדבריו מוערכים ב–170 מיליון ו–35 מיליון שקל בהתאמה. ככל הידוע, עד כה לא התקבלה תגובה מהשרים.

עמידר מסרה כי "החברה פועלת על פי הסכם עם הממשלה,שלפיו היא מתחזקת את הדירות שבניהולה. עמידר מייעדת את רווחיה, אם יש כאלה, לתחזוקת הדירות מעבר לתקציב השנתי המוגדר (בין 3 ל-6 מיליון שקל בשנה) וזאת בהתאם להחלטת דירקטוריון החברה - לייעד רווחים לשיפוץ הדירות". לשאלה לגבי ייעוד ההון העצמי שברשותה, השיבה עמידר כי "ההון העצמי של החברה מנוצל ברובו לפרויקטים ויוזמות שונים. למעשה, השבוע נחנך בניין ראשון בישוב שלומי, כחלק מפרויקט 'עמידר בסביבה', שמטרתו, שיפוץ חיצוני יסודי לצד פיתוח וטיפוח סביבתי. בין היתר משמש ההון גם לאיגום משאבים עבור תחזוקת הדירות, כספי פיצויים של עובדים, כספי פנסיה, דמי רישום טאבו, הוצאות משפטיות וכיוצא בזה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

משרד השיכון סירב להגיב לדברים.

שכונת עמידר בנהריהצילום: ירון קמינסקי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker