מגדל רמב"ם

"החשבת הכללית מבריחה תורמים בכפיות התודה שלה"

ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "עד שמגיעה קבוצת תורמים, כאות תודה מפקידי המדינה, היא זוכה למתקפה מרושעת וחסרת תקדים בהתנהלות שהיא לא פחות משערורייתית, בלי להציע כל אלטרנטיבה, גדעה החשבת את תוכניות הפיתוח של רמב"ם"

רז סמולסקי
רז סמולסקי

"בכפיות התודה שלה ובנחישותה, היא תבריח מכאן תורמים נוספים" - כך כתב בתחילת השבוע ראש העיר חיפה, יונה יהב לרה"מ, בנימין נתניהו, שר האוצר, יאיר לפיד ושרת הבריאות, יעל גרמן. זאת, לאחר שבשבוע שעבר שלחה החשבת מיכל עבאדי־בויאנג'ו מכתבים למנהל רמב"ם, פרופ' רפי ביאר, למנכ"ל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), בנצי ליברמן ולחברת קמר לקידום מרכזים רפואיים, ודרשה לבטל את העסקה שבה מכרה רמ"י מגרש לקמר לטובת בניית מגדל ברמב"ם, ללא מכרז.

עבאדי־בויאנג'ו טענה כי ב–2012 רכשה קמר מרמ"י זכויות לבניית מגדל בן 20 קומות וחניון תת־קרקעי תמורת 23 מיליון שקל ללא מכרז. יהב טען כי יותר מעשור קמר ובית החולים מנסים להשיג תורמים לרמב"ם, וכשכבר מגיעה קבוצת תורמים, "כאות תודה מפקידי המדינה, היא זוכה למתקפה מרושעת וחסרת תקדים בהתנהלות שהיא לא פחות משערורייתית, בלי להציע כל אלטרנטיבה, גדעה החשבת את תוכניות הפיתוח של רמב"ם. המתקפה התקשורתית של משרד החשבת לא רק גירשה את התורמים בבוז מכוער, אלא הפכה אותם לאויבי הציבור, שיש לרדוף ולהוקיע". יהב טוען כי איתן ורטהיימר, שרצה לתרום לרמב"ם, "החליט להדיר רגליו מפרויקט מגדל המחקר, וזהו מדרון חלקלק שבסופו ינטשו אותנו גדולי התורמים".

מהאוצר נמסר: "מבדיקה שנערכה בפרויקט להקמת בית החולים לחירום במתחם רמב"ם עלו ממצאים חמורים בנוגע להתנהלות בעלי התפקידים במרכז הרפואי ולהעברת נכסי מדינה וזכויות מקרקעין של המדינה לידי חברה פרטית תוך חריגה מסמכות ופעולה בניגוד לחוק נכסי המדינה ובניגוד עניינים חמור. אגף החשב הכללי מטפל בנושא. יודגש כי אגף החשב הכללי רואה בחיוב ואף מוקיר תרומות לבתי החולים, אך תפקידו לשמור על נכסי מדינה ועל כספי הציבור".

בית חולים רמב"םצילום: יובל טבול
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ