החברה להגנת הטבע: "יש לתכנן מחדש את מתחם תעש"

במסגרת ערר שהגישה נגד אישור תוכנית המתאר לפני מספר חודשים, דורשת החברה כי מרבית שטח המפעלים ישמש כפארק: "נוצרה הזדמנות חד פעמית לשימור שטחים טבעיים שאין דומה להם במרכז הארץ"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

החברה להגנת הטבע הגישה אתמול (א') למועצה הארצית לתכנון ולבנייה ערר על אישור תוכניות הבנייה במתחם תעש השרון, כך הודיעה החברה בכנס השנתי שלה שהתקיים היום בבנייני האומה. בערר מבקשת החברה להגנת הטבע לבטל את ההחלטה על אישור התוכנית, ולתכנן מחדש את המתחם. זאת, תוך הגדרת מרבית השטח כפארק מרכזי, שמרביתו טבעי, עבור תושבי המקום והמטיילים. בכך יתאפשר לטעשימור רצף השטחים הפתוחים וקיומם של ערכי הטבע הנמצאים בשטח התוכנית.

"בנוסף לחשיבות האקולוגית הגבוהה לשימור ערכי הטבע הייחודיים בתחום התוכנית, להימצאות היקף כה נרחב של ערכי טבע היבטים ציבורים, קהילתיים וחינוכיים", נכתב בערר של החברה להגנת הטבע. "ערכי הטבע מהווים משאב ציבורי ויכולים לשמש כמוקד של פעילות חינוכית ואירועים ציבוריים עבור התושבים הרבים... נוצרה הזדמנות חד פעמית לשימור וטיפוח של שטחים טבעיים רציפים, וליצירת פארק שמרביתו טבעי, אשר אין דומה לו במרכז הארץ והצמידות לערי מחוז תל אביב.

כנס ירושלים ה-6 לסביבה וטבע של החברה להגנת הטבע, שהתקיים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים והאוניברסיטה העברית, עסק השנה במצב הטבע בישראל ובאתגרים של הטבע לשנים הבאות. התקיימו בו מושבים בנושא הרפורמות במערכת התכנון והשפעתן על הטבע, קהילות מקומיות והטבע, חקלאות ומגוון ביולוגי, חינוך לשמירת טבע, ניהול שטחי טבע עירוניים, מגוון ביולוגי והמגזר העסקי ועוד. בכנה השתתפו כ-600 איש, ביניהם השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, מנכ"ל החברה להגנת הטבע קושה פקמן ומנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין.

הדמיה של תוכנית תעשצילום: מינהל מקרקעי ישראל

מרשות מקרקעי ישראל המקדמת את תוכנית "קדמת השרון" נמסר בתגובה: "צר לנו על כך שבמקום להצטרף לתוכנית היחידה שתייצר את המיליארדים הדרושים לטיהור הקרקע, בוחרים ארגונים שונים לעכב עוד יותר את מימוש הטיהור של הקרקע ומקורות המים לטובת תושבי השרון. המדינה נחושה להמשיך בקידום התוכנית על מנת להביא לטיהור המהיר ביותר האפשרי, אנו קוראים לכל מי שבריאות תושבי האיזור חשובה לו להצטרף לתוכנית".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker