עיריית תל אביב אישרה פרויקט פינוי בינוי ביד אליהו ובו יבנו כ-350 יח"ד

הבניינים שיפונו נמצאים ברחוב לה גווארדיה במספרים 65-71 ובהם 106 דירות ■ על המגרשים ששטחם כ-12 דונם יבנה פרויקט מגורים ומסחר חדש ובו 7 בניינים בגובה 8 קומות ובניין אחד בן 15 קומות

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה היום (ד') את העברת התוכנית לפרויקט פינוי-בינוי ברחוב לה גווארדיה בדרום-מזרח העיר לדיון בהפקדה בוועדה המחוזית. במסגרת הפרויקט יפונו 106 יחידות דיור וייבנו 395-330 יחידות דיור בתמהיל גדלים מגוון.

הבניינים שיפונו נמצאים ברחוב לה גווארדיה במספרים 65-71 ובהם 106 דירות. על המגרשים ששטחם כ-12 דונם יבנה פרויקט מגורים ומסחר חדש ובו 7 בניינים בגובה 8 קומות ובניין אחד בן 15 קומות, שנמצא בפינת הרחובות לה גווארדיה והגיבור האלמוני ובסך הכל 330-395 יח"ד.

תמהיל הדירות יקבע כך: יחס הדירות הקטנות לא יפחת מ-30% ויחס הדירות הגדולות לא יעלה על 15%. בנוסף, יבנה חניון תת קרקעי בגובה שתי קומות ו-400 מ"ר יוקצו לטובת בנייה של שלוש כיתות גן.

כמו כן, העירייה תכננה שקומת הקרקע בפרויקט תהיה מסחרית כדי להפוך את רחוב לה גווארדיה לרחוב עם חניות ובתי קפה ולרחוב המרכזי בשכונה. על פי תוכנית המתאר של תל אביב (תא/5000), רחוב לה גווארדיה מיועד להיות ה"דיזינגוף" של יד אליהו, שיחבר בין היכל נוקיה במערב למתחם המכללות במזרח (ליד רחוב משה דיין).

על פי תוכנית המתאר, ההתחדשות של שכונת יד אליהו תאפשר הגדלת יחידות הדיור וכניסה של אוכלוסייה חדשה, אך לא בצורת בנייה של מגדלים, אלא בנייה מרקמית רגילה שתשמור על אופי השכונה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

משרד האדריכלים שתכנן את הפרויקט הוא גוגנהיים בלוך אדריכלים ומתכנני ערים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker