הופקדה תכנית לבניית שני מגדלים בני 40 קומות במתחם מוטורולה בתל אביב

אחד המגדלים ישמש למגורים ויכלול 300 דירות, 20% מהן עד 75 מ"ר; הבניין השני ייועד לתעסוקה, בהיקף של 22 אלף מ"ר

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל אביב, החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תכנית תעסוקה ומגורים במתחם מוטורולה בתל אביב הכוללת 2 מגדלים בגובה 40 קומות – אחד למגורים ואחד לתעסוקה, כאשר בשניהם ישמש מפלס הקרקע למסחר. התכנית חלה על מגרש בגודל של כ-6.5 דונם בשכונת נחלת יצחק, מצדו הצפוני של רחוב תוצרת הארץ, המשמש כיום לתעסוקה.

במגדל המגורים יוקמו עד 300 יחידות דיור, ולפחות 20% מהן יהיו דירות קטנות (בגודל כולל של עד 75 מ"ר). שטחי התעסוקה במגדל השני יהיו בהיקף של כ-22 אלף מ"ר עיקרי.

ממשרד הפנים נמסר כי בתחום התכנית יוקצה שטח פרטי פתוח בגודל של כדונם אחד, ותוקם כיכר פתוחה לציבור שגודלה אף הוא כדונם אחד. כל השטחים המקיפים את שני המגדלים יהיו פתוחים למעבר הציבור. עוד נקבע, כי הבינוי יהיה בשלבים, כאשר השלב הראשון יכלול לפחות 7 קומות במגדל התעסוקה, ואת המרתפים במלואם. בנוסף, יוקצה בתחום התכנית שטח לצורכי ציבור בו יוקם מבנה בן עד 7 קומות (2,000 מ"ר עיקרי).

תל אביבצילום: תומר אפלבאום

עוד נמסר כי תקן החניה לשימושי התעסוקה יהיה מופחת, עקב קרבתו של המתחם אל תחנת הרכבת "השלום". לא תותר הצמדה של מקומות חניה לתעסוקה ולמסחר, והחניון ינוהל כחניון ציבורי. תקן החניה למגורים יהיה 1.5 מקומות חניה בממוצע לדירה, אולם חלק ממקומות החניה לא יוצמד לדירות אלא יהווה רכוש משותף של הדיירים.

הוועדה קבעה מספר תנאים סביבתיים שעל היזם לבצע טרם הפקדת התכנית, ובהם הגשת חוות דעת סביבתית, סיום ביצוע סקר גז קרקע והשארת תכסית פנויה בתחום התכנית. כמו כן נדרש היזם להגיש לוועדה פרוגרמה לצורכי ציבור, שתוכן על ידי היחידה לתכנון אסטרטגי בעיריית תל אביב-יפו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

את הדיון ניהלה גילה אורון, הממונה על מחוז תל אביב במשרד הפנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker