קנדה ישראל ומגדלי גינדי ירכשו 2 מגדלים בשוק הסיטונאי ב-745 מ' ש'

כל מגדל יתנשא לגובה של 44 קומות ויהיו בו 297 דירות ■ החברות דיווחו כי הן מנסות לקדם שינוי בתוכניות בוועדה המקומית לתכנון ובנייה - הגדלת מספר הדירות תוך הקטנת הגודל שלהן

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברות הנדל"ן קנדה ישראל, בשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן, ירכשו במשותף עם חברת מגדלי גינדי 100, בבעלות מנור גינדי, כפיר גינדי, אורי לוי ואשתו, שני מגדלי מגורים לבנייה של 592 יח"ד במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב תמורת 745 מיליון שקל.

שתי החברות קנו במשותף, כשכל אחת מהן מחזיקה ב-50% מהפרויקט, מגדל אחד ב-365 מיליון שקל ואופציה לרכישת מגדל נוסף תמורת 380 מיליון שקל. כל מגדל יתנשא לגובה של 44 קומות ויהיו בו 297 דירות.

עם זאת, דיווחו החברות כי הן מנסות לקדם שינוי בתוכניות בוועדה המקומית לתכנון ובנייה - הגדלת מספר הדירות תוך הקטנת הגודל שלהן ותוך שמירה על היקף הזכויות המאושר של 32,560 מ"ר עיקרי למגורים, בנוסף לשטחי שירות וחניונים. על פי התכנון היום, שטח הדירות הוא כ-110 מ"ר בממוצע עיקרי - כלומר, בתוספת ממ"ד ושטחי שירות הדירות מגיעות לגודל של 150 מ"ר והדרישה בשוק התל אביבי היום הוא לדירות קטנות וזולות יותר.

פרויקט השוק הסיטונאיצילום: יער אדריכלים

מתחם השוק הסיטונאי נמצא בין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך מנחם בגין בתל אביב. השוק, בשטח של 55 דונם, נמצא בבעלות של חברת השוק הסיטונאי שבה מחזיקות תנובה (60%) ועיריית תל אביב (40%). התכנון שלו כולל קניון בשטח 32 אלף מ"ר, ארבעה מגדלי מגורים בני 44 קומות, בנייה מרקמית של 11 בניינים בגובה עד 13 ובסך הכל כ-1,800 דירות.

בתחילת 2010 מכרה החברה את הקניון החלק המרקמי של השוק ב-1.4 מיליארד שקל לקבוצת חברות: גינדי השקעות בבעלות מנור גינדי, אייל פרידמן ואורי לוי, חברה נוספת בבעלות משה ויגאל גינדי והריבוע הכחול. החלק המרקמי כולל 722 דירות מגורים. חברת מגדלי גינדי 100 שרוכשת עתה את שני המגדלים עם קנדה ישראל, היא חברה פרטית בבעלות אותם בני משפחת גינדי, אך לא מדובר בחברת גינדי השקעות הציבורית. את הרוכשים ייצגו עורכי הדין ארי וקסלר, ליאת שכטר ודותן רוזן שותפים במשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

את התהליך הובילו שי אבא, מנהל השקעות בכיר באייפקס ישראל שמחזיקה בנכסי השוק הסיטונאי באמצעות תנובה, ודוד פרחי, מנהל נכסי הנדל"ן של תנובה. הם אחראים על מימוש נכסי הנדל"ן של תנובה כמו השוק הסיטונאי והמחלבה בדרך מנחם בגין, שגם היא נמכרה לשותפות של קנדה ישראל עם אלקטרה נדל"ן תמורת 565 מיליון שקל. את החברה מלווה עורך הדין דיוויד אמיד ממשרדן בירן ושות' שמייצג את חברת השוק הסיטונאי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker