ועד עובדי המינהל נגד לפיד: אסר על עובדיו לקיים ישיבות עם אנשי האוצר

לטענת יושבת ראש הוועד, האוצר עיכב פרסום מכרזים בהיקף של מאות יחידות כדי לפרסמם כעת בעצמו ולזקוף לעצמו את הפרויקט

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ועד העובדים הארצי של רשות מקרקעי ישראל (המינהל לשעבר) אסר על כל העובדים בארגון לקיים ישיבות עבודה עם אנשי משרד האוצר. בהודעה שהוציא היום (ד') נכתב: "כבר מהיום אין לשבת עם עובדי משרד האוצר לגבי המכרזים, אין לתת מידע, מיפוי (תשריטים), נתונים, דו"חות ספר נכסים, קבצי אקסל, תיקי רשות, מידע עובדתי, משפטי וכיוב' וכל עבודה אחרת שנדרשת על ידם. אין לקיים איתם או מי מטעמם ישיבות או כל מגע בנושא זה או במכרזים אחרים".

צעד זה מגיע בהמשך למשבר שפרץ בין ועד העובדים ומשרד האוצר, בעקבות הכרזת שר האוצר יאיר לפיד כי יוציא לשיווק שלושה מתחמי דיור להשכרה לטווח ארוך בימים הקרובים – מהלך שנתפש בקרב ועד עובדי הרשות כנטילת קרדיט לא מוצדק מצד משרד האוצר על עבודה שביצעו עובדי הרשות.

אמנם, מי שאמורה בפועל לפרסם את המכרזים היא ועדה בינמשרדית שבה חברים גם נציגי משרד השיכון והמינהל. ואולם לטענת הוועד, יחסי הכוחות בה הם כאלה המעניקים למשרד האוצר שליטה מוחלטת באופן פרסום המכרז, כצעד מקדים להעברת העבודה לחברה הממשלתית החדשה שמקים יאיר לפיד – צעד שברמ"י תופשים כהקמת "מינהל ב'", שייתר את הארגון המקורי.

יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

לדברי יושבת ראש הוועד, עו"ד גיל אייזנשטיין־קנה, למעשה עוכב שיווקם של מתחמי הדיור להשכרה מזה זמן רב כדי לאפשר לאנשי האוצר ללמוד את החומר. "נוצר מצב אבסורדי, שבו במסגרת הרפורמה שנערכה פוטרו 200 מעובדי הרשות, ועכשיו אנחנו מבזבזים את זמננו כדי ללמד את אנשי האוצר את עבודת שיווק הקרקעות. אנחנו דורשים שוועדת המכרזים של הרשות תטפל בזה".

צעדיו האחרונים של הוועד באו בעקבות הודעת משרד האוצר כי ישווק שלושה מתחמים לדיור להשכרה בהרצליה, חיפה ורמת השרון, רבע מתוכם בתעריף מוזל לבני הערים, בהיקף של יותר מ–700 יחידות בסך הכל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

במכתב, שנשלח מטעם הוועד לעובדים לפני כמה ימים, נכתב כי "באיצטלה של בניית מודל כלכלי מיוחד על ידי ועדה בינמשרדית, נוטל משרד האוצר מידי עובדי הרשות את הטיפול במתחמים הנ"ל ברגל גסה. כעת בישורת האחרונה כשהמתחמים כבר מוכנים לשיווק, מעכב משרד האוצר את השיווק על מנת לפרסם את המכרזים בעצמו ולקבוע את הזוכה".

במכתב לעובדים אף האשים הוועד את האוצר כי מזה זמן רב כבר מוכנים המתחמים לשיווק, אולם זה מעוכב על ידי משרד האוצר: "המתחמים יכולים להיות משווקים כבר כעת, והאוצר בחר לעכב אותם על מנת ללמוד מאתנו את אופן השיווק. לו הייתה בכך יעילות בהעברת העבודה האוצר מילא, אבל לא כך הם פני הדברים. בפועל העיכוב הזה יוצר עיכוב של מאות יחידות דיור שלא יצאו לשוק מזה חודשים ספורים".

עוד נכתב כי "בקרקעות אלה הושקעו חודשים ושנים ארוכות של עבודה משולבת של כולנו. ביצוע השיווק על ידי משרד האוצר ולא הרשות, נחזה כפעולה משיקולים זרים לכאורה ואין מנוס כי מהמחשבה שאנו כלי משחק בידי משרד האוצר במהלכים פוליטיים, שהציבור וגם אנו נפגעים ממנו".

ממשרדי האוצר, השיכון, וכן מהנהלת רמ"י, טרם נמסרה תגובה לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker