וילה שנמכרה בהרצליה פיתוח - העסקה היקרה באוגוסט

וילה בשטח 400 מ"ר נמכרה ב-16.2 מיליון שקל, והקדימה במדד היוקרה דירה בקומה 22 במגדלי אקירוב שנמכרה ב-14.3 מיליון ■ בירוחם נרשמו שש עסקות זהות, שהיו היקרות ביותר בעיר באוגוסט

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שוק המגה־יוקרה שמר באוגוסט על מגמה דומה לזו שאיפיינה אותו לאורך כל השנה האחרונה, שבמסגרתה חל צמצום ניכר בהיקף השוק הזה - הן מבחינת כמות העסקות שנעשות במחירים של 10 מיליון שקל ומעלה; והן מבחינת המחירים, שאינם מרקיעי שחקים כמו בתקופת השיא של 2009–2010. העסקה המובילה את שוק זה באוגוסט נערכה בווילה בפינת הרחובות אצ"ל וזהר טל בהרצליה פיתוח, שנמכרה תמורת 16.185 מיליון שקל.

נתון בולט נוסף באוגוסט הוא לא רק מיעוט העסקות במחירים של יותר מ–10 מיליון שקל, אלא גם הפיזור שלהן. תל אביב וירושלים היו דומיננטיות פחות מהרגיל בשוק הזה, ומתוך שבע העסקות היקרות ביותר, שתיים בלבד נרשמו בכל אחת מהערים האלה. עוד שתי עסקות נרשמו בהרצליה פיתוח ועסקה אחרת ברמת השרון.

הווילה ברחוב אצ"ל פינת זהר טל בהרצליה פיתוח. צמצום ניכר בשוק המגה־יוקרהצילום: עופר וקנין

כאמור, העסקה הגבוהה ביותר בוצעה בווילה בהרצליה פיתוח. העסקה השנייה בגובהה נערכה במגדלי אקירוב ברחוב פנקס בתל אביב, שם נמכרה דירת 200 מ"ר בקומה 22 תמורת 14.248 מיליון שקל; ברחוב העמק בירושלים נמכרה דירת דופלקס 254 מ"ר ב–11.76 מיליון שקל; ואילו ברחוב עמק רפאים בירושלים נמכרה דירת 240 מ"ר ב–10.48 מיליון שקל; וילה נוספת בהרצליה פיתוח, הפעם ברחוב מוצקין, נמכרה ב–8.1 מיליון שקל, ואילו במגדל רמז בפינת הרחובות רמז וארלוזורוב בתל אביב נמכרה דירת 150 מ"ר בקומה העשירית ב–7.2 מיליון שקל. מדובר באחת העסקות הבודדות שבוצעו במגדל הזה, שנבנה על ידי קבוצת רכישה. את השבעייה הפותחת של עסקות היוקרה בישראל לאוגוסט מסכם קוטג' דו־משפחתי ברחוב נחל קדרון ברמת השרון, שנמכר תמורת 6.9 מיליון שקל.

בעוד שצמרת הטבלה של היוקרה מדשדשת בעסקות שבימים אחרים היו נחשבות בינוניות, בחינה של שווקים יוקרתיים ברחבי המדינה גילתה כמה עסקות מעניינות, אם כי נמוכות בהרבה כמובן. שכונת הווילות החיפאית דניה, סיפקה את העסקה הגבוהה בעיר באוגוסט, שבמסגרתה נמכר קוטג' בשטח של 200 מ"ר ברחוב האג, בחלק הוותיק של השכונה, ב–4.7 מיליון שקל. ההתאוששות הגדולה בשוק החיפאי באה לידי ביטוי לא רק בכמות העסקות ובעליית המחירים, אלא גם בגידול משמעותי בכמות העסקות ב–3 מיליון שקל ומעלה.

עוד עיר שמחירי הדירות שלה לא היו מוכרים עד לתקופה האחרונה היא אשקלון, שבה נמכרה באוגוסט וילה תמורת 3.18 מיליון שקל ברחוב יהלום, בשכונת ברנע ב' שנמצאת בחלק הצפוני של העיר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בשכונה 7 בקיסריה, ברחוב עגור, נמכר קוטג' ב–6 מיליון שקל; ולהבדיל, וילה ברחוב שלדג בצפון ערד נמכרה ב–1.2 מיליון שקל - מה שהיה העסקה הגבוהה באוגוסט בעיר. לעומת זאת, במזרח קרית שמונה ברחוב שמואל אוחנה, נמכר בית בודד של 190 מ"ר ב–1.3 מיליון שקל, במה שהיה העסקה היחידה שעלתה על מיליון שקל באוגוסט בעיר. ואולם בעיר שבה המחיר הממוצע של עסקות מגיע לפחות מ–400 אלף שקל, לפי אתר מדלן, ניתן רק להעריך עד כמה אותו בית נחשב יוקרתי.

בחזרה לדרום, בירוחם נרשמו באוגוסט שש עסקות זהות, שבהן נמכרו קוטג'ים בני 5 חדרים בהקמה במחיר של 1,231,435 שקל בדיוק - מה שנהפך לשש העסקות הגבוהות ביותר שנחתמו בעיר באותו החודש.

גם בעפולה נרשמים מחירים שלא היו עד לעת האחרונה, ובית בודד ברחוב אגוז בחלקה הצפון־מערבי של העיר נמכר תמורת 1.625 מיליון שקל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker