בתום עשור של דיונים משפטיים: הדוכנים מתפנים מהטיילת באילת

בעלי הדוכנים בעיר הדרומית החלו אמש לפנות את הבאסטות מאזור הטיילת, זאת מאחר והחל ממחר תוגדר שהותם כבלתי חוקית ■ העירייה תקים שוק רוכלים מסודר שבו יתאפשר לחלק מבעלי הדוכנים להקימם מחדש

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

עשרות בעלי דוכנים בטיילת אילת החלו אמש (שבת) לפנות מרצון את דוכניהם, זאת מאחר והיום הוא היום האחרון המאפשר את התפנותם מרצון של בעלי הדוכנים, בטרם יוגדרו כפולשים ויהיו חשופים לפינוי בכוח על ידי הרשויות.

לדברי ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, על אף שמחר כבר תוגדר שהותם של הרוכלים בטיילת כלא חוקית, בכוונת העירייה לאפשר להם להמשיך בהליכי הפינוי עד יום רביעי. "הרוכלים מבינים כי עדיף שיתפנו מרצון, מאשר שהרשויות יפנו אותם, כשהוצאות הפינוי הכבדות יחולו עליהם", אמר יצחק הלוי, והוסיף כי העירייה העמידה לטובת העניין כמה משאיות "שיסייעו להם בתהליך שגם כך אינו פשוט עבורם מבחינה רגשית".

לכתבות נוספות באתר TheMarker:

הכירו את eToro הישראלית - הפייסבוק של המשקיעים

בית צמוד קרקע ב-800 אלף שקל? המחיר הזול כבר לא מספיק לישראלים

פינוי הדוכנים מהטיילת, היוםצילום: עיריית אילת
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עם השלמת פינוי הטיילת השבוע, תחל העירייה בהקמת שוק הרוכלים התיירותי שבו צפויים לפעול 59 דוכנים אשר הומלצו על ידי ועדה מיוחדת בראשות השופטת בדימוס שרה פריש, ובהם גם כמה מהרוכלים שפעלו עד כה בטיילת. מיקומו של המתחם החדש יהיה על מגרש מלבני שבין "בית הגשר" ומלון לאונרדו פלאזה.

לדברי יצחק הלוי, מרגע השלמת הפינוי תישלח הודעה לכלל בעלי הדוכנים החדשים, ובה יוזמנו להליך הכנת החוזים מול העירייה, כאשר במקביל יחלו צוותי העירייה להקים את המתחם החדש. "אני מאוד מקווה שבתוך חודש-חודשיים מהיום נוכל לצאת לדרך עם השוק החדש", אמר.

פינוי הרוכלים מטיילת אילת מביא לסופה סאגה משפטית ממושכת, שתחילתה בתביעת פינוי נגד בעלי הדוכנים שהגיש מינהל מקרקעי ישראל לפני קרוב לעשור. לאורך השנים, ועם התמשכות ההליך המשפטי, הצטמצם אמנם באופן משמעותי מספר בעלי הדוכנים, שעמד בתחילת הדרך על 210, ולבסוף עמד על 60.

ביום חמישי האחרון נדחתה העתירה האחרונה של הרוכלים לבג"ץ לקבלת צו עיכוב ביצוע לפינוים. טענת הרוכלים היתה כי העירייה לא עמדה בדרישות פסק הדין הקודם של בית המשפט המחוזי שקבע כי עליה לסייע לרוכלים עד למועד פינוים במציאת מקורות פרנסה חלופיים, אך לא עשתה כן.

פינוי הדוכנים מהטיילת, היוםצילום: עיריית אילת

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker