"התפוקה לעובד בענף הבנייה לא השתנתה ב-50 השנים האחרונות"

"ענף הבנייה והתשתיות לא השכיל לרתום את החדשנות, הטכנולוגיה והידע להגברת הפריון הענפי", הסביר דני מריאן, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, בכנס הארצי השמיני שערך האיגוד בתל אביב

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

"ענף הבנייה והתשתיות לא השכיל לרתום את החדשנות, הטכנולוגיה והידע להגברת הפריון הענפי. לא הצלחנו לתת לפועלים, למנהלי העבודה ולמנהלי הביצוע שלנו כלים שבהם הם יכולים לעשות יותר ביחידת ייצור אחת - כלים שבעזרתם הם יכולים להגדיל את הפריון של הפועלים ואת היעילות של הביצוע באתרים", אמר דני מריאן, יו"ר איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, בכנס הארצי השמיני שערך האיגוד בתל אביב.

מריאן טען כי הסיבה העיקרית לעלייה במחירי הבנייה היא שמצד אחד קיימת עלייה תלולה במחירי תשומות העבודה לצד שיפורים טבעיים ושדרוגים נחוצים ברמת המוצר, ומהצד השני ענף ההנדסה, הבנייה והתשתיות לא השכיל לאזן עלייה זו על ידי התייעלות, תיעוש ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות. כשאומרים שענף הבנייה הוא שמרני וקשה מאוד להחדיר אליו מוצרים חדשים וטכנולוגיות חדשות - זה המחיר שכולנו משלמים".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

עתירה לבג"ץ: להדיח את אייל גולן מ"הכוכב הבא"

יהלום שלוטש על ידי שטיינמץ נמכר לסוחר יהודי במחיר שיא של 83 מיליון ד'

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
צילום: טלי מאייר

איכות הבנייה בארץ מפגרת אחרי העולם?

"לא. אנחנו צריכים להפוך את שיטות העבודה למודרניות, אבל שלא תהיה טעות. אנו בונים לפי סטנדרטים שנהוגים בכל העולם, ואיכות הבנייה כאן אינה נופלת מאיכות הבנייה במדינות מתקדמות. הבעיה היא בטכנולוגיה של הביצוע".

כיצד השיטות המיושנות מייקרות את הבנייה?

דני מריאןצילום: רמי חכם

"אם משקיעים בבניין יותר שעות עבודה, זה מייקר את העלויות. יעילות פחותה תמיד מייקרת תהליכים. עמידה בלוחות זמנים היא אחד המרכיבים היקרים ביותר בעלויות הבנייה. השאלה כמה זמן צריך מנוף לעמוד באתר בנייה אינה קשורה רק לתפעול שלו. מדובר בשאלה כלכלית לא קטנה. העובדה שהתפוקה לעובד בענף הבנייה לא השתנתה ב–50 השנים האחרונות - דבר שלא מאפיין שום ענף ייצור אחר - אומרת הכל".

נטען שענף הבנייה בישראל התמכר לכוח עבודה פלסטיני זול, וזה הגורם העיקרי לפיגור שלו. מה דעתך?

"זה אולי מקור ישן לבעיה, אבל נכון לרגע זה הנתונים אינם מחזקים אותו, כי עלויות כוח האדם כבר מזמן לא נמוכות, ופועל סיני עולה היום פי חמישה ופי שישה מלפני כמה שנים. אז ייתכן שפעם העדיפו כוח עבודה זול על פני התייעלות, אבל כיום קבלנים יודעים שהם צריכים להתייעל. זו תרבות אחרת שדורשת תשתית טכנית ומנטלית שלא תמיד קיימת".

או שהקבלנים לא רוצים לאמץ את החידושים.

"אני לא מוכיח את הקבלנים. הטענות שלי מופנות כלפי המהנדסים. בכל העולם משאב העבודה התייקר ויש בעיה של ידיים עובדות. אני לא מתעלם מזה, אבל אומר שחייבים להשתנות. מכונית שבונים כיום כוללת הרבה יותר מרכיבים וגאדג'טים, והיא מתוחכמת בהרבה ממכונית שבנו בעבר, אף שאת אינה עולה יותר - למה? כי מרכיב עלויות ההקמה ירד עקב התייעלות. בענף הבנייה זה לא קרה".

והממשלה?

"אני לא מטיל את הבעיה על הממשלה. היא יכולה לעודד בשוליים, כפי שעשתה בעבר עם הבנייה המתועשת, שעה שנתנה לקבלנים בונוסים על שימוש בטכניקה הזו. זה תפקידנו כמהנדסים לשבת עם הקבלנים וכל שאר הגורמים המעורבים בענף הבנייה, כדי לקדם ולייעל את הענף הזה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker