עסקת השבוע: היעדר המעלית הביא לפגיעה של מאות אלפי שקלים בשווי הנכס

מוכרי דירת 4 חדרים בגבעתיים הסכימו להתגמש במחיר בשל מצוקת הדיור, אולם הסיבה האמיתית לירידה היא אחרת: קשה כיום למכור דירות בבניינים ללא מעלית

נמרוד בוסו

דירת גג בת 4 חדרים נמכרה בשכונת גבעת רמב”ם בגבעתיים, במחיר של 1.76 מיליון שקל. שטחו הבנוי של הנכס הוא 106 מ”ר, והוא ממוקם בקומה השלישית מתוך שלוש בבניין ותיק ללא מעלית, ברחוב רמז. במפלס התחתון של הנכס שני חדרי שינה וסלון, ובמפלס העליון יחידת הורים ויציאה למרפסת גג בשטח של כ–40 מ”ר. עוד כולל הנכס חניה בטאבו.

את הדירה רכש זוג צעיר שזו דירתו הראשונה, מידי שני שותפים שהחזיקו בה להשקעה. לדברי ירון נאור־הוכדורף, מבעלי משרד התווך Y place שביצע את העסקה, מחירה ההתחלתי של הדירה היה 1.85 מיליון שקל, והיא עמדה למכירה זמן קצר יחסית של כחודש.

“בפגישה בין הצדדים הסכימו בעלי הנכס להתגמש במחיר יותר ממה שתכננו מלכתחילה בשל העובדה שמדובר בזוג צעיר. עם כל הפרסומים על הקושי של צעירים כיום לרכוש דירות, זה דיבר לליבם”, מספר נאור־הוכדורף. ואולם הגורם העיקרי, לדבריו, שהביא לירידת המחיר הוא היעדר מעלית: “קומה שלישית בלי מעלית זה משהו שקשה למכור בשוק כיום, ולהערכתי, העובדה שבבניין אין מעלית הביאה לירידת שווי של 250–300 אלף שקל. בבניין עם מעלית, נכס שכזה היה נמכר סביב 2 מיליון שקל”.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הבית בגבעת רמב”ם בגבעתייםצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker