משרדי השיכון והאוצר סיכמו: רבע מהדירות יושכרו במחיר נמוך ב-20% ממחיר השוק

ההחלטה פורסמה בעיקרי המלצות צוות 90 הימים, בעקבות לחץ שהפעיל שר השיכון; אורך החוזה המינימלי יהיה חמש שנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סיכום של הרגע האחרון שהושג בין חברי צוות 90 הימים, שעיקרי המלצותיו פורסמו שלשום, קובע כי רבע מהדירות שיוצעו להשכרה לטווח ארוך במסגרת תוכנית הדיור הלאומית יהיו בשכר דירה מפוקח, שיהיה נמוך ב–20% מרמת שכר הדירה בשוק החופשי.

דירות אלה יוקצו למי שיימצא זכאי על פי הקריטריונים לזכאות לדיור בר־השגה של משרד השיכון. אורך החוזה המינימלי יהיה חמש שנים, עם אפשרות להארכה לחמש שנים נוספות.

נושא זה סוכם סופית רק בישיבתו האחרונה של הצוות, לאור לחץ שהפעיל שר השיכון, אורי אריאל, בנושא. זאת, לאחר שגרסת ההמלצה קבעה כי כלל הדירות יושכרו לטווח ארוך, אך בצמוד למחירי השוק.

החשש בקרב אנשי אגף התקציבים באוצר היה כי צעד זה יפחית משמעותית את הכדאיות הכלכלית של הפרויקטים עבור משקיעים. סיכום נוסף של הרגע האחרון, שהושג בעקבות דרישת מנכ”ל משרד השיכון, שלמה בן אליהו, ומנהל המינהל, בנצי ליברמן, היה כי אל גוף התכנון הלאומי החדש שיוקם לאישור מתחמי הדיור להשכרה יוגשו גם תוכניות בינוי של רשות מקרקעי ישראל בהיקף גבוה, של אלפי יחידות דיור.

שר השיכון אורי אריאלצילום: עופר וקנין

ההודעה שלפיה ההמלצות כוללות הקמת ועדה תכנונית חדשה שאליה יוגשו רק תוכניות דיור לאומיות, הצליחה לבלבל אתמול לא מעט גורמים בענף, בפרט בימים שבהם דנה הכנסת ביוזמת שר הפנים, גדעון סער, להרחיב את סמכויות ועדות הדיור הלאומיות ‏(וד”לים‏), שלכאורה נהנות ממנדט זהה לזה שתקבל הוועדה החדשה - אישורן של תוכניות בינוי רחבות היקף בהליך מהיר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

“הגעתי למסקנה שחבורה של אנרכיסטים השתלטה על המערכת השלטונית בישראל”, אמר ח”כ דב חנין במהלך דיון בוועדת הפנים. “הממשלה מקדמת שורה של שינויים שמתנגשים אחד עם השני, ועכשיו מביאים גם ונד”לים - מסלול אולטרה מהיר שיעקוף גם את הוד”לים. מישהו פה מבלבל אותנו או את עצמו”.

לדברי גורם במשרד האוצר, הקמת המוסד התכנוני החדש אכן נדרשת, שכן “הוד”לים מתאימים לתוכניות מסוימות, של כמה מאות יחידות דיור. תוכניות דיור לאומיות שיכולות להגיע ל–10,000 יחידות דיור דורשות תכנון ברמה אחרת לגמרי, כולל יצירת נתיבי תחבורה ותחבורה ציבורית, הקמת מוסדות ציבור חדשים ועוד”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker