קנדה ישראל תרכוש שני מגדלים בשוק הסיטונאי בת"א ב-745 מיליון שקל

העסקה שאמורה להיחתם השבוע כוללת רכישה של מגדל אחד ב-365 מיליון שקל ולגבי המגדל השני רוכשת קנדה ישראל אופציה לקנות אותו ב-380 מיליון שקל; שתי העסקות משקפות בממוצע מחיר של 2.5 מיליון שקל לקרקע לדירה.

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברת קנדה ישראל של ברק רוזן ואסי טוכמאייר רוכשת זכויות לבנייה של שני מגדלי מגורים במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב תמורת 745 מיליון שקל. מדובר בשני מגדלי מגורים בגובה 44 קומות כאשר בכל אחד זכויות לבנייה של 150 דירות בשטח של 32.5 אלף מ"ר.

העסקה שאמורה להיחתם השבוע כוללת רכישה של מגדל אחד ב-365 מיליון שקל ולגבי המגדל השני רוכשת קנדה ישראל אופציה לקנות אותו ב-380 מיליון שקל. שתי העסקות משקפות בממוצע מחיר של 2.5 מיליון שקל לקרקע לדירה.

השוק הסיטונאי של תל אביב נמצא במשולש שבין הרחובות: מנחם בגין, החשמונאים והארבעה. השוק בשטח 55 דונם נמצא בבעלות של חברת השוק הסיטונאי שבה מחזיקות תנובה (60%) ועיריית תל אביב (40%). התכנון שלו כולל קניון בשטח 32 אלף מ"ר, ארבעה מגדלי מגורים בני 44 קומות, בנייה מרקמית של 11 בניינים בגובה עד 13 ובסך הכל כ-1,800 דירות.

השוק הסיטוניצילום: מוטי קמחי

הכוונה המקורית של חברת השוק הסיטונאי היתה לשווק את כל המתחם כיחידה אחת אך מעט חברות במשק יכלו לקבל על עצמן פרויקט וסיכון בסדר גודל כזה ולכן הוחלט לשווק אותו בשני שלבים: הבנייה המרקמית והקניון בשלב הראשון ולשמור את שיווק המגדלים לשלב השני.

בתחילת 2010 מכרה החברה את הקניון החלק המרקמי של השוק ב-1.4 מיליארד שקל לקבוצת חברות: גינדי השקעות בבעלות מנור גינדי, אייל פרידמן ואורי לוי, חברה נוספת בבעלות משה ויגאל גינדי והריבוע הכחול. החלק המרקמי כולל 722 דירות מגורים כאשר בדו"חות הכספיים לרבעון השני דיווחה גינדי השקעות כי נמכרו בפרויקט 629 דירות תמורת 1.492 מיליארד שקל וכי לקניון הוצאה באוגוסט היתר בנייה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מ-2010 מתנהלים משאים ומתנים לגבי מכירת המגדלים, כולם או לחוד ומתחילת 2013 בקצב מואץ. אחת החברות שהיתה קרובה מאוד לקו הגמר ולחתימת הסכם לגבי אחד המגדלים היא גינדי השקעות, זו שכבר בונה במתחם. היא הציעה 333 מיליון שקל עבור מגדל אחת וגומרים בשוק העריכו כי היא תסכים להעלות גם ל-350 מיליון שקל. המשא ומתן נתקע וחברת השוק הסיטונאי פנתה לחברות אחרות בשוק בינהן: אקרו נדל"ן, קבוצת חג'ג' וקנדה ישראל.

קנדה ישראל בונה בתל אביב כ-2,500 דירות בין היתר במגדל מגורים ברחוב שדרות רוטשילד 17, מגדל הגימנסיה ברחוב רמז (123 דירות), פרויקט בלו (300 דירות) ואת פרויקט מידטאון - שני מגדלים, אחד שמיועד למגורים (330 דירות) והשני למשרדים ברחוב מנחם בגין (צפונית לעזריאלי). מדובר במגרש שרכשה לפני כשנתיים קנדה ישראל בשותפות יורוקום ואלקטרה נדל"ן, מתנובה תמורת 565 מיליון שקל.

מחברת קנדה ישראל סירבו להתייחס לידיעה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker