יש לכם 15 מיליון שקל? למכירה - וילה ענקית בשכונת ימין משה ודירת פאר מול הכותל

מנהלי רכושו בישראל של המיליונר הנעדר, גומא אגייאר, הודיעו לפני כמה ימים על הוצאת חלק מנכסיו בירושלים למכירה ■ המכירה נעשית במטרה לכסות על חובות שהותיר המיליארדר, שנעדר כבר יותר משנה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מנהלי רכושו בישראל של המיליונר הנעדר, גומא אגייאר, הודיעו לפני כמה ימים על הוצאת חלק מנכסיו בירושלים למכירה, בהם דירתו בעיר העתיקה מול הכותל המערבי ובית מגוריו בשכונת ימין משה.

אגייאר נעלם לאחר שיצא להפליג בסירתו מחופי פלורידה. מאוחר יותר נמצאה הסירה שבה הפליג, אולם לא היה בה כל רמז לגבי אגייאר. אף ששוויי הנכסים שהוצעו כעת למכירה בירושלים הוא עשרות מיליוני שקלים, מדובר רק בחלק קטן מנכסיו של אגייאר בבירה, שמספרם מתקרב ל-30. הסיבה שבגינה יוצאים כעת חלק מהנכסים למכירה היא ככל הנראה כיסוי חובות של אגייאר ושל משפחתו שהתגלו לאחר היעלמותו.

על פי החוק, מרגע ההכרזה על אגייאר כנעדר עובר רכושו לידי האפוטרופוס הכללי, וזה אחראי לניהולו. את מכירת הנכסים יבצעו במשותף שני המנהלים שמונו לפני כשנה לנציגי האפוטרופוס הכללי על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים, עו"ד מאיר הלר ממשרד עוה"ד א. לנדוי ועו"ד אפרים אברמזון.

כתבות נוספות באתר TheMarker

המרצים נגד הסטודנטים: "הם עילגים ומפונקים"

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נתניהו ולפיד צפויים לבחור נגיד השבוע - אך עדיין מחפשים מועמדים נוספים

הנכס של גומא אגייאר ברחוב התקוה בשכונת ימין משהצילום: אמיל סלמן

הנכס המסקרן ביותר הוא דירתו של אגייאר ברחוב התמיד בעיר העתיקה, המשקיפה על הר הבית, הכותל המערבי ורחבת הכותל. בעבר הרבה אגייאר להתגאות בדירה זו, ובין היתר סיפר כי בכוונתו לתרום אותה למרכז לימודי קודש של חב"ד, ובראיון ל-TheMarker אמר כי לא ימכור אותה גם עבור מיליארד שקל. שטח הדירה הוא 106.5 מ"ר בנוי, והיא כוללת סלון, פינת אוכל, שני חדרי שינה, שני חדרי רחצה ומרפסת הפונה אל הכותל. על פי הערכה שמאית שערכו המנהלים, שוויה הוא כ–15 מיליון שקל.

"יש התעניינות רבה בנכס הזה, ועד כה קיבלנו לגביו פניות מרבים ממשרדי התיווך בירושלים", סיפר הלר. הוא הוסיף כי בימים הקרובים ייערך סיור למתעניינים בדירה. יש לציין כי גם הדירה שנמצאת מעל הנכס היא בבעלות אגייאר, אך זו אינה מוצעת למכירה בינתיים.

נכס מעניין נוסף העומד למכירה הוא בית המגורים האישי של אגייאר, ברחוב התקוה שבשכונת ימין משה, ממערב לעיר העתיקה. מדובר בשני דו־משפחתיים שחוברו לבית צמוד קרקע אחד.

הנוף הנשקף מהדירה של אגייאר ברחוב התמיד בעיר העתיקהצילום: אמיל סלמן

שטחו הבנוי של הבית 430 מ"ר, בשלושה מפלסים. חצר הבית כוללת ג'קוזי ובריכת דגים, ונשקף ממנה נוף של חומות העיר העתיקה. על פי ההערכה השמאית, שוויו של בית זה גם הוא כ–15 מיליון שקל, וניתן למכור גם את כל אחד מהבתים המרכיבים אותו בנפרד ב–7–8 מיליון שקל.

שני בתים נוספים בשכונת ימין משה, האחד ברחוב התקווה והאחר ברחוב מלכי, יצאו גם הם למכירה. לדברי הלר, כבר עתה נרשמת התעניינות רבה בנכסים, בעיקר מצד מתווכים המתמחים ברוכשים זרים, שהם הקהל העיקרי לנכסים מסוג זה. בשלב זה עוסקים הלר ועמיתו באיסוף הצעות מחיר לנכסים, ובעוד כשבועיים יוזמנו המציעים הרציניים להתמחרות.

נכסים בשכונות ערביות

אגייאר, איש עסקים יהודי אמריקאי ממוצא ברזילאי, עשה את עיקר הונו בעסקי האנרגיה. חברת האנרגיה ליאור אנרג'י, שבה היה שותף, מצאה בתחילת העשור הראשון של שנות ה–2000 מצבורי גז גדולים בטקסס, ונמכרה ב–2007 עבור 2.5 מיליארד דולר.

צילום: שרון בוקוב

לאחר שהתעשר, עסק אגאייר רבות בפעילות פילנתרופית בישראל בכלל, ובירושלים בפרט, בין היתר בהשקעה בקבוצות הספורט של העיר - בית"ר ירושלים בכדורגל והפועל ירושלים כדורסל.

באותן שנים רכש אגייאר עשרות נכסי מגורים בשטח הבירה. חלק לא מבוטל מהם באזורים בעלי צביון ערבי מובהק, כגון הרובע המוסלמי בעיר העתיקה ושכונת סילוואן - ככל הנראה כדי לתרום לייהודם.

באותה תקופה הוציא לעצמו אגייאר שם של אדם תמהוני, הצהיר כי חלומו הגדול הוא בניית בית המקדש בשלישית. בראשית 2010 הוא אף סיפר כי נסע לעזה ושיחרר את גלעד שליט משבי החמאס.

עו"ד מאיר הלרצילום: ארז ביטון

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker