נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברת גל א.מ.ל.ד, בשליטת רו"ח צביקה רז, מארגנת עמותת דיירים שייגשו יחד למכרז שמקיימת רשות מקרקעי ישראל (המינהל לשעבר) לבניית 111 דירות בשכונת הר סנסן ביישוב צור הדסה שבפרוזדור ירושלים. מהחברה נמסר כי באמצעות ההתארגנות המשותפת ניתן יהיה להוזיל עבור חברי העמותה את עלויות הדירה בכ-20%, ביחס למחירי השוק המקובלים כיום ביישוב.

במסגרת הפרויקט שנושא את השם "נופים", ייבנו בקרקע 51 בתים צמודי קרקע ועוד 60 דירות בטווח של שלושה עד שישה חדרים. אומדן המחיר הסופי של הדירות הוא החל מ-795 אלף שקל לדירת שלושה חדרים בגודל 85 מ"ר בנוי ו-18 מ"ר מרפסת, ועד 1.55 מיליון שקל לווילה בת שישה חדרים בשטח 165 מ"ר על מגרש בן 220 עד 390 מ"ר. אדריכל הפרויקט הוא אייל איצקין ממשרד "איצקין אדריכלים". זמן סגירת מכרז הרשות הוא ה-25 לנובמבר, ועד אז, מקווים בחברה לגייס את מספר החברים הדרוש

פרויקט נופים בצור הדסה של גל אמלד-קוטגיםצילום: רן צרפתי

רעיון התארגנות רוכשים במסגרת עמותה הינו חדש יחסית לקהל החילוני. מדובר בפתרון שמשרד השיכון הציע במקור לקהל החרדי, אולם הולך ותופס תאוצה בפרויקטים המיועדים לכלל ציבור הרוכשים. בראשית השנה זכו מספר עמותות רוכשים בעלות ציביון חילוני ודתי-לאומי בקרקע לבנייה ביישוב חריש, ובשבוע שעבר, עם פרסום תוצאות מכרזי המינהל בשכונת קייזר במודיעין, התברר כי גם שם גרפו עמותות רוכשים שלושה מתחמים מתוך חמישה שיצאו במכרז, אחת מהן בניהול חברת גל א.מ.ל.ד. אף היא.

לדברי רו"ח צביקה רז, "עמותות הרוכשים מנגישות את רכישת הדירה לציבור בישראל בעידן של עליות מחיר מתמשכות וקושי בגיוס הון עצמי ראשוני. תכנון הפרויקט כבר בטרם הגשת המכרז, מאפשר למצטרף לבחור דירה בתכנון ידוע מראש קהל הרוכשים, בחלקו, הינם משפרי דיור מתוך הישוב".

פרויקט נופים בצור הדסה של גל אמלד-קוטגיםצילום: רן צרפתי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker