4 חדרים ב-3,100 שקל לחודש: נפתחה ההרשמה לדיור בר השגה בתל אביב

עיריית תל אביב-יפו תגריל 77 דירות בנות השגה בשכונות שפירא ויד אליהו ■ אז מי יכול להשתתף? תושבי העיר בחמש השנים האחרונות, משפחות צעירות ורווקים מעל גיל 27 ■ כל הקריטריונים בכתבה שלפניכם

רז סמולסקי
רז סמולסקי

שוכרים דירה בתל אביב ונמאס לכם מדמי השכירות הגבוהים? יכול להיות שזה הפתרון בשבילכם. עיריית תל אביב-יפו פתחה הבוקר (ג') את הרישום למיזמי השכירות לדירות בנות השגה. ההרשמה תסתיים ב-31 באוקטובר. בתום ההגרלה, שתתקיים ב-5 בנובמבר, יתברר מי הם 77 ברי המזל שיזכו לשלם שכר דירה מוזל ולהתגורר במיזמי המגורים החדשים. מוקד ההרשמה נמצא במשרדי חברת "עזרה וביצרון" ברחוב המסגר בעיר.

שני הפרויקטים שאליהם אפשר להירשם נמצאים בשכונות שפירא ויד אליהו. בפרויקט גני שפירא, שנמצא בפינת הרחובות ראב"ד ודה מודינה, יושכרו 45 דירות בנות שלושה וארבעה חדרים, מתוך 69 דירות בפרויקט כולו. הפרויקט יאוכלס במרץ 2014. מי שירצה להתגורר במיזם הבנייה המוזל הזה יישלם 2,900 שקל לדירת שלושה חדרים ו-3,100 שקל לדירת ארבעה חדרים או דירת גן.

בשכונת יד אליהו ייבנו 33 דירות שיושכרו תמורת 45 שקלים למ"ר ולא פחות מ-1,100 לדירה. במקום ייבנו שש דירות קטנות בשטח 25 מ"ר (1,125 שקל לחודש), 20 דירות בשטח 40 מ"ר (1,800 שקל בחודש) ושבע דירות בשטח 60 מ"ר (2,700 שקל בחודש). הפרויקט יאוכלס בינואר 2014.

אולם לא כל אחד יוכל להגיש מועמדות למגורים. העירייה פרסמה קריטריונים שיאפשרו זכאות לדיור בר השגה. המועמדים צריכים להיות תושבי העיר במשך חמש שנים רצופות. יש גם הגבלת גיל: רווקים צריכים להיות מעל גיל 27, ובני זוג או משפחות צריכים שאחד הבגירים בבית יהיה צעיר מ-45. בנוסף לזה, ישנם גם קריטריונים הקשורים להכנסה. שכרו של מי שמעוניין להתקבל לפרויקט צריך להיות נמוך מהממוצע בעשירון השביעי בכפוף להצהרת הון. מקבלי קצבאות, אגב, לא רשאים להשתתף בהגרלה בכלל.

בנוסף לזה, רק משפחה שבה אחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה בשלוש השנים האחרונות או שיש לו תיק במס הכנסה יכולה להתקבל. בניסיון לייעד את הפרויקט למשפחות צעירות, מגבילה העירייה גם את גיל הילדים ומעוניינת במשפחות שיש בהן ילדים שגילם לא עולה על 12. עם זאת, תנאי זה לא ימנע השתתפות במכרז.

הדמיה של הפרויקט החדש בשכונת שפיראצילום: אדריכלות- אורית מילבואר אייל אדריכלים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ