בית המשפט אישר הקמת מלון במתחם הקאנטרי קלאב במחלף גלילות

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, דחה עתירות נגד הקמת המלון

אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים, דחה עתירות של 70 אנשים כנגד הקמת מלון במתחם הקאנטרי קלאב במחלף גלילות תל אביב. בעקבות ההחלטה, יוקם במתחם מבנה מלונאי של 6 קומות ו-90 יחידות מלונאיות.

התכנית להקמת המלון על ידי בעלת המתחם, חברת פרוספריטי, אושרה בעבר על ידי מוסדות התכנון והבנייה, ואולם הוצאת היתר הבנייה לפרוייקט נתקלה בערר שהוציאו התושבים. ועדת הערר המחוזית אישרה את הוצאת היתר הבנייה באוגוסט שנה שעברה ועל החלטה זו עירערו בעלי זכויות על יחידות דיור המוקמות בסמיכות. אלה טענו, כי ההיתר שהוצא לבית המלון, אינו תואם את תכנית המתאר, שלפיה ניתן להקים במקום מלונית בלבד. עוד טענו העותרים, כי התוכנית מתירה הקמת ארבע קומות בלבד ולא שש, כפי שאושר לחברה היזמית.

ואולם השופטת צילה צפת פסקה, כי לא נפל פגם מהותי בהחלטת ועדת הערר המחוזית לאשר את הוצאת היתר הבנייה. השופטת מצאה, כי בהוראות התכנית לא קיימת הגדרה של מלונית, אלא מצויין, כי במקום יוקם מבנה מלונית של עד 4 קומות ועד 3,000 מ"ר.

מתחם גלילותצילום: עופר וקנין

מהי "מלונית"? היועצת המשפטית של הוועדה המקומית הסבירה בחוות דעת שנתנה, כי בשלבי תכנון התוכנית למתחם הקאנטרי קלאב ב-2003, התכנון למתחם היה למלון, ואולם זה שונה ל"מלונית" מבלי להגדיר את המונח. "הכוונה היתה לאשר בית מלון קטן, כאשר לא נקבעה בתכנית מספר החדרים ולא אופיים", כתבה השופטת.

במהלך התוכנית, בהנחיית משרד התיירות, מלונית הוגדרה כפרוייקט בעל אופי עממי ומשפחתי של לא פחות מ-100 מיטות. לאור זאת הסיקו, כי המשמעות היא שבכל חדר יהיו לפחות 2 מיטות, ובסך הכל לא פחות מ-50 חדרים. ואולם, עוד מעכלים את הגדרה זו, ב-2004 שונה הנוהל ומלונית נקבעה כפרוייקט של 24-11 חדרים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מה עושים? היועצת המשפטית כתבה, כי השאלה "מהי מלונית" היא משנית, כי נוהלי משרד התיירות אינם מחייבים את הוועדה המקומית. חוות דעת זו נתמכה על ידי השופטת צפת, שכתבה בפסק דינה כי "פרשנות המנוח 'מלונית' באופן המתיישב עם קבלת הבקשה למתן היתר, הנה פרשנות משפטית סבירה בנסיבות העניין, ויש לקבלה".
גם תוספת 2 הקומות נעשתה, מבחינת השופט כדין, שכן בתוכנית נאמר, כי הוועדה המקומית רשאית להוסיף על הגבהים, ללא שינוי מסך זכויות הבנייה.

"טענות העותרים נבחנו לעומק ובמקצועיות ולא נמצא כי יש מקום להתערב בהחלטת ועדת הערר המאזנת בין כלל האינטרסים", סיכמה השופטת ואישרה את הפרוייקט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker