הלמ"ס: עלייה של 16.6% במכירת דירות חדשות מתחילת השנה

את הגידול המשמעותי ביותר במכירת הדירות רשם מחוז חיפה שזינק ב-53% ■ עם זאת, היצע הדירות היה נמוך ב-6% מהתקופה המקבילה אשתקד

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שבעת החודשים הראשונים של 2013 יכולים להשביע את רצון הקבלנים. סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מגלה כי בשבעת החודשים הראשונים של השנה נמכרו 14,470 דירות ובהן 10,620 דירות ביוזמה פרטית ו-3,850 דירות ביוזמה ציבורית.

מדובר בעלייה של 16.6% ביחס לכמות שנמכרה בתקופה המקבילה בשנה שעברה. עם זאת, במקביל לעסקות הרבות, ישנה גם ירידה בהיצע הדירות. ההיצע הכולל של הדירות בשבעת החודשים הראשונים של השנה היה נמוך ב-6% מכמות הדירות שהוצעו למכירה בתקופה המקבילה אשתקד. נתון זה מאותת על נסיגה של כמות הדירות שהוצעו למכירה לרמות של סוף שנת 2011.

בדיקה גיאוגרפית מגלה כי את הגידול המשמעותי ביותר במכירת הדירות רשם מחוז חיפה, שבו זינק קצב מכירת הדירות החדשות ב-53%, זאת ככל הנראה כתוצאה משיווק מאסיבי של בתי מגורים בשכונה חדשה במערב הכרמל. מחוז תל אביב רשם גידול של 32%, במחוז הצפון היה גידול של 30%, במחוז ירושלים של 27% ובמחוז מרכז נרשמה עלייה של 7% במכירת דירות חדשות.

כתבות נוספות באתר TheMarker

עם פערים של עד 50%: איפה הכי משתלם לקנות סל לראש השנה?

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי


ומה מדינת ישראל עושה בשבילי?

המחוז היחיד שבו נרשמה ירידה בהיקף רכישת הדירות שנרכשו היה מחוז דרום, שבו נמכרו 15% דירות פחות מאשר בשבעת החודשים הראשונים של 2012.

אתר בנייה בפ"תצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker