הצלחה לשני מכרזי פרויקטים לבנייה רוויה של המינהל בסכנין

במסגרת שני המכרזים נרכשו מגרשים לבניית 74 דירות בעיר ■ ביבנה שווקה קרקע ל-47 דירות, ברחובות מגרש לפרויקט דיור מוגן ובמודיעין מגרש בן 10 דונם למרכז מסחרי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

רשות מקרקעי ישראל פירסמה הבוקר תוצאות למספר מכרזי חכירת קרקע, מהם עולה כי בשני מכרזי בנייה רוויה בשכונת הוואדי בסכנין, בהיקף של 74 דירות בסך הכל, התקבלו מספר הצעות, שהגבוהות שבהן עלו בעשרות אחוזים על שוויה השמאי של הקרקע. עוד פורסמו תוצאות מכרזים ברחובות (150 יח"ד), יבנה (47 יח"ד), ראשון לציון (5 יח"ד) וכן תוצאות מכרז לשטח מסחרי במודיעין.

במכרז אחד, על מגרש של כ-6 דונם לבניית 40 דירות, זכתה חברת שחאדה פאוזי בע"מ עבור 750 אלף שקל (1.55 מיליון שקל יחד עם פיתוח), בעוד השומה עמדה על חצי מיליון שקל בלבד. במכרז השני זכתה חברת יעקב שי הנדסה בע"מ, שתשלם 970 אלף שקל (כ-1.65 מיליון יחד עם פיתוח) עבור קרקע בת 4.5 דונם לבניית 34 דירות. זאת, בעוד ההערכה השמאית במקרה זה עמדה על כ-650 אלף שקל. בסך הכל, התקבלו למכרז זה 7 הצעות.

במכרז לחכירת מגרש בן כ-10 דונם למסחר במודיעין-מכבים-רעות, זכתה חברת דורון וגיא לוי חברה לבניה והנדסה בע"מ על סמך הצעה בגובה 12,008,888 שקל לא כולל מע"מ והוצאות פיתוח, לאחר שלמכרז הוגשו 4 הצעות.

גם כאן היתה ההצעה גבוהה ממחיר השומה, שעמד על 8.2 מיליון שקל. חברת עיוש רפאל בע"מ הוכרזה כזוכה במכרז לחכירת מתחם לבניית 47 יחידות צמודות קרקע בדרום יבנה. לאחר שלמכרז התקבלו 6 הצעות, הוכרזה החברה כזוכה ותשלם בעבור המגרשים 8.75 מיליון שקל.

יבנהצילום: עופר וקנין

הוצאות הפיתוח במקרה זה יהיו גבוהות במיוחד ויעמדו על כ-21 מיליון שקל. ברחובות הוכרזו 3 שותפים כזוכים במכרז למגרש בן 6 דונם, להקמת 150 דירות דיור מוגן. הזוכים ישלמו לרשות 21.8 מיליון שקל לא כולל מע"מ והוצאות פיתוח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
סכניןצילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker