נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 5 חדרים נמכרה בפרויקט סביוני ארנונה שבונה אפריקה ישראל בירושלים, תמורת 2.47 מיליון שקל. הדירה שוכנת בקומה השנייה של הבניין מתוך 15, ושטחה 124 מ"ר נטו. היא כוללת מרפסת בת 15 מ"ר, שתי חניות תת־קרקעיות ומחסן. בסך הכל יש בבניין 80 דירות, והוא מהווה חלק ממתחם חדש הנבנה מדרום לשכונת ארנונה הוותיקה בירושלים. בימים אלה נמצאת הבנייה בשלביה הראשוניים, והאכלוס מתוכנן להתבצע בעוד כשנתיים. הרוכשת היא משפחה יהודית מניו יורק, השוקלת לעשות עלייה. את העסקה ביצעה חברת משגב שווק מתחמי מגורים.

השכונה: הדירה החדשה נבנית במתחם שגבולותיו הם שכונת ארנונה מצפון, דרך חברון ממערב ורחוב אשר וינר מדרום. בימים אלה כבר מתבצעת הבנייה באזור, אך עבודות הפיתוח באזור עתידות להימשך עוד שנים, שבהן ימשיך האזור לשאת אופי של אתר בנייה. באזור יש שטחים המיועדים להקמת מוסדות חינוך ובתי כנסת, אך עד ששאלה יוקמו יסתמכו התושבים החדשים על תשתיות ארנונה הוותיקה. מרכז מסחרי צפוי גם הוא להיבנות. הקירבה לדרך חברון מעניקה לאזור נגישות גבוהה לתחבורה הציבורית. עם זאת, בשעות הבוקר ואחר הצהריים מתאפיין ציר התנועה בעומסים.

ניתוח העסקה: בחישוב למ"ר עולה כי המחיר ששולם על ידי הרוכשים משקף שווי של קרוב ל–19 אלף שקל למ"ר. השוואה לפרויקטים באזור מעלה כי מדובר במחירי אמצע. כך למשל, בפרויקט ארנונה אקסקלוסיבי של חברת ב. יאיר משווקות דירות 4 חדרים, בשטח 104 מ"ר בקומות נמוכות, במחיר של כ–2.3 מיליון שקל - שווי של כ–22 אלף שקל למ"ר - אך במקרה זה מדובר במיזם יוקרה הכולל חדר כושר בריכה וג'קוזי. מהעבר השני, שווקה חברת בוני התיכון דירות 5 חדרים במחיר נמוך משמעותית בפרויקט Top ארנונה, שם נמכרו דירות ב–2–2.2 מיליון שקל. עם זאת, זהו מיקום מזרחי יותר, בקרבת שכונת ארמון הנציב הנחשבת יקרה פחות.

הדמיה של פרוייקט סביוני ארנונה בירושליםצילום: וי. פוינט

שורה תחתונה: המחיר אינו נמוך, אך בטווח מחירי השוק.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker