ביהמ"ש מעכב בניית קניון עזריאלי בראשון לציון

בית המשפט המחוזי הורה על השהיית תוכנית הבנייה, עד המשך הדיון בעתירה שהגישו תושבים וסוחרים באזור, שטוענים כי הפרויקט מנוגד למדיניות הארצית לחיזוק מרכזי הערים הוותיקים

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
רז סמולסקי

עיכוב בפרויקט קבוצת עזריאלי : שופט בית המשפט המחוזי מרכז, יעקב שינמן, הישהה את אישור תוכנית הקניון במתחם ראשונים. זאת, בעקבות עתירה מינהלית שהגישו עורכי הדין עומר קריסטל ואלימלך קריסטל ונעמי וייל. עם זאת, התיר שינמן להמשיך את עבודות בניית החניון של הפרויקט.

העותרים הם חברי מועצה ותושבים פעילים מנס ציונה, וקבוצה של סוחרים ממרכז ראשון לציון שהגישו את העתירה ב-2011 נגד תוכנית הקניון, שקיבלה תוקף כמה חודשים לפני כן בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

לטענת העותרים, התוכנית להקמת קניון בן שלוש קומות ובשטח של 12.5 אלף מ”ר, ומגדל משרדים שבו 24 אלף מ”ר במתחם רכבת ראשונים בגבול נס ציונה וראשון לציון, תפגע בפעילות המסחרית במרכז שתי הערים. זאת, לטענתם, בניגוד למדיניות הארצית שקבעה שיש לפעול לחיזוק מרכזי הערים הוותיקים - ולא לבנות מרכזי מסחר חדשים בשולי הערים.

מרכז עזריאלי בראשל"צצילום: הדמיה: דוד עזריאלי אדריכלים

לפני כשנתיים זכו מתנגדי התוכנית לחיזוק מצד משרד התחבורה, שעיכב את בניית הקניון בשל ליקויי תחבורה שונים, שיצרו עומסי תנועה גדולים באזור. בנייר עמדה שכתב משרד התחבורה נכתב כי תוכנית הקניון אינה נותנת עדיפות לתחבורה ציבורית, שכן החנייה של הקניון והמשרדים תיסלל בתוואי כניסת האוטובוסים, ותיצור תנועה מעורבת של תחבורה ציבורית עם באי הקניון והמשרדים.

“בית המשפט נתן בכך תקווה להצלת העסקים הקטנים במרכז ראשון לציון ונס ציונה”, אומר גיל יודפת, לשעבר חבר מועצה בעיריית ראשון לציון. “מן הראוי שתיפתח חקירה מיידית של הנסיבות התמוהות והתנהלות המעורבים בפרשה”.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מקבוצת עזריאלי נמסר: “ההחלטה לגבי צו המניעה תתברר בשבוע הבא. הבקשה לביהמ"ש שמהווה דוגמה נוספת של חיבול בפרויקט, שאושר על ידי מוסדות התכנון אחרי הליך ארוך ומקיף ביותר”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker