למרות הביקורת: אושר פרויקט מלון ומגורים במקום משטרת דיזנגוף בת"א

התנגדויות תושבי האזור שטענו לפגיעה באיכות חייהם לא הועילו - ומיזם לבניית 160 חדרי מלון ו-35 דירות מגורים במקום מבנה המשטרה אושר סופית בוועדה המחוזית

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

על אף ביקורת ציבורית שלוותה את התוכנית, אישרה הבוקר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב את התוכנית להקמת פרויקט מלונאות ומגורים ברחוב דיזנגוף 221 במרכז תל אביב - במקומה של תחנת משטרת תל אביב הפועלת במקום. התוכנית שאושרה זהה לזו שהופקדה, למרות התנגדות שהגישו עשרות מתושבי הרחובות הסמוכים שטענו לפגיעה באיכות חייהם, וכן התנגדות שהגישה עיריית תל אביב, שקבלה על מדיניות המינהל למכור בתחומה שטחי מוסדות ציבור ליזמים פרטיים.

על פי התוכנית שאושרה, על שטח של 1.8 דונמים במקום יוקם מבנה בן שני אגפים. הראשון, שחזיתו לרחוב דיזנגוף, ישמש כמלון בן כ-160 חדרים בשטח של 4,152 מ"ר. השני, שחזיתו לרחוב מוצקין הצדדי, ישמש למגורים, ובו ייבנו כ-35 דירות למגורים בשטח של 2,768 מ"ר. המבנה יהיה בן 7 קומות, כולל קומת קרקע וקומת גג חלקית, לפחות 20% מיחידות הדיור שיוקמו תהיינה קטנות, קרי, בגודל של עד 68 מ"ר.

בנוסף, צפוי המבנה להכיל שטח של כ-300 מ"ר מסחר בקומת הקרקע, שיפנו לכיוון דיזנגוף. בחלקו הדרומי של המגרש יוקצה שביל להולכי רגל, שיחבר את דיזנגוף עם מוצקין. החברה היזמית היא ישראל לוי נדל"ן בע"מ. הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלים גידי בר אוריין ודניאל מסטר. את היזמים ייצגו עורכי הדין ענת בירן ועופר טויסטר.

תחנת המשטרה בדיזנגוףצילום: מוטי מילרוד
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker