לפיד רוצה את אורי שני: "חיוני להוזלת מחירי הדיור; יעבוד בהתנדבות"

שר האוצר, שמבקש למנו את שני כיועץ לקבינט הדיור: "אם כל אדם שמתבקש 'לבוא למילואים' בשירות המדינה יחשוש שייפתח נגדו מסע רדיפה, איש לא יסכים לבוא לעזור לנו בפרויקטים לאומיים"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, מבקש למנות את אורי שני כיועץ מיוחד לקבינט הדיור, ובהמשך למנותו כיו"ר חברה ממשלתית ייעודית שתטפל בפרויקט רחב ממדים של דיור להשכרה, ששני היה מהוגיו המרכזיים.

קבינט דיור הוא פונקציה חדשה באוצר, שהוקמה על ידי שר האוצר החדש, שעומד בראש הקבינט. תחילה דובר כי שני יהיה מנכ"ל הקבינט, בדרגה ובמעמד של מנכ"ל משרד ממשלתי, על כל ההטבות הנלוות, כולל רכב ונהג צמודים, לשכה עם מזכירות ועוזרים. נציב שירות המדינה, משה דיין, דחה אפשרות זו על הסף.

כתבות נוספות ב-TheMarker:

לא חייבים להשתעבד למשכנתא או לשכירות: לבנות בית 
ב-100 אלף שקל

מגזין TheMarker // מתי באמת ניסו קפיטליזם בישראל?

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שר האוצר פירסם את ההודעה לאחר חודשים ארוכים של התלחשויות במסדרונות האוצר כי לפיד מנסה לסדר למקרבו שני ג'וב באוצר, ובעקבות מספר פרסומים ב-TheMarker. בהודעה ציין לפיד כי "שני ביקש לשמש בתפקידים אלה (יועץ ויו"ר חברה ממשלתית. מ.ב) בהתנדבות ללא קבלת שכר או כל תנאים נלווים. בהודעה נכתב כי "שר האוצר הבהיר כי כל המהלכים הקשורים למינויו של שני יאושרו כדין על פי הנהלים הקיימים עם כל הגורמים המוסמכים".

בחודשיים האחרונים דחה נציב שירות המדינה, משה דיין, שני ניסיונות של לפיד למנות את שני לתפקיד בכיר באוצר, בשכר. הראשון היה למנותו למנכ”ל מטה הדיור במשרד האוצר, פונקציה חדשה במשרד, שהיתה אמורה לזכות אותו בתנאים ובשכר של מנכ”ל משרד ממשלתי, כולל רכב ונהג צמודים וצוות מזכירות. בהמשך ניסה לפיד למנות את שני ליועצו המיוחד לטיפול ביוקר הדיור ובדרכים להוזלת הנדל”ן, בחוזה העסקה מיוחד של כ-70% משרה. אלא שגם במקרה זה נעמד דיין על רגליו האחוריות.

בבקשה הנוכחית של לפיד למנות את שני ליועץ מיוחד לקבינט הדיור מטפלות שלוש לשכות, היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, היועץ המשפטי של האוצר, יואל בריס, ונציב שירות המדינה, משה דיין. נבדקים בין השאר נושאים של ניגוד אינטרסים והזיקה הפוליטית של שני לשר האוצר.

שר האוצר אמר היום על החלטתו למנות את שני, ובתגובה לפרסומים ב-TheMarker: "חלק מתפקידנו ומטרתנו היא למשוך לשירות המדינה אנשים טובים ובעלי ניסיון, ולשכנע אותם לוותר על משכורות גבוהות בהרבה ועל תנאים משופרים במגזר הפרטי. לא כל שכן שני, שמבקש לסייע לפרויקט הדיור בהשכרה בהתנדבות וללא כל תמורה בעבור עבודתו.

"אם כל אדם שמתבקש 'לבוא למילואים' בשירות המדינה יחשוש שייפתח נגדו מסע רדיפה והאשמות פופוליסטיות לא מבוססות, איש לא יסכים לבוא לעזור לנו בפרויקטים לאומיים שמטרתם להוציא מהבוץ את עגלת הכלכלה, ולסייע לזוגות צעירים ולמעמד הביניים. שני הוא איש ערכי וחרוץ, שכבר הוכיח את עצמו בפרויקטים בסדר גודל לאומי. אנחנו זקוקים לו הרבה יותר ממה שהוא זקוק לנו".

שני היה ממקורבי ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. הוא שימש ראש לשכתו של שרון כשהיה ראש ממשלה ומנכ”ל הליכוד באותה תקופה. שני גם ניהל במשך חמש שנים את חברת שיכון ובינוי של שרי אריסון, וניהל את חברת הנדל”ן הכושלת פולאר ‏(הוא התפטר אך, התפטרותו תיכנס לתוקף רק בנובמבר‏). כיום שני מקורב מאוד ללפיד, לאחר שבמערכת הבחירות סייע לו בהובלת יש עתיד, ובהמשך ייצג את לפיד ומפלגתו במשא ומתן הקואליציוני.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker