גינדי לא מימשה הזכייה בשוק הסיטוני; הקרקע תוצע לאחרים

חברת הנדל"ן זכתה במאי במכרז למכירת המגדל הראשון בשלב השני של השוק הסיטוני, אך לא ניצלה תקופה בת חודש של משא ומתן בלעדי להשלמת העסקה ולא שילמה את התשלום הראשון בסך כ-33 מיליון שקל

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

חברת הנדל"ן גינדי השקעות עדיין לא חתמה על חוזה לרכישת מגדל מגורים במתחם השוק הסיטוני בתל אביב, ולא שילמה את התשלום הראשון בסך כ–33 מיליון שקל. מסתמן כי מוכרי המגרש לבניית המגדל, חברת תנובה ועיריית תל אביב, יתחילו לנהל מגעים למכירת המגרש לחברות נדל"ן אחרות.

באמצע מאי נודע כי חברת גינדי השקעות זכתה במכרז שפירסמו עיריית תל אביב וחברת תנובה למכירת מגדל בשוק הסיטוני במרכז תל אביב. גינדי החזקות הציעה כ–333 מיליון שקל תמורת המגרש, שעליו אפשר לבנות 296 דירות. גינדי החזקות כבר בונה במתחם השוק הסיטוני 720 דירות. חברות נוספות שהתמודדות במכרז הן אקרו נדל"ן, קנדה ישראל וקבוצת חג'ג', שהציעו מחירים שנעו בין 280 ל–310 מיליון שקל.

לאחר סגירת המכרז קיבלה גינדי השקעות תקופה בת חודש למשא ומתן ולסגירת העסקה, ומוכרי המגרש התחייבו לא לנהל משאים ומתנים מקבילים במהלך החודש הזה. ל–TheMarker נודע כי כמעט חודשיים לאחר הזכייה, חברת גינדי השקעות עדיין לא חתמה על ההסכם לרכישת הקרקע ולא שילמה את התשלום הראשון בסך כ–33 מיליון שקל, וכי מוכרי המגרש יתחילו לבדוק אופציה למכור את הקרקע לחברה אחרת.

השוק הסיטוני נמצא במתחם המשולש שבין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך מנחם בגין בתל אביב, ושייך לחברת תנובה ולעיריית תל אביב. בגלל גודלו ומורכבותו נדרשו שנים רבות כדי לתכנן ולפרסם את המכרזים למכירתו. הכוונה המקורית היתה למכור את כל השוק כחטיבה אחת, אך לאחר מכן הוא פוצל לשני שלבים: הבנייה המרקמית ומגדלי המגורים. באפריל 2010 זכתה גינדי השקעות בשותפות הריבוע הכחול בשלב הראשון לשיווק השוק הסיטוני, הבנייה המרקמית: עשרה בניינים בני 14 קומות, ובסך הכל 720 דירות תמורת 950 מיליון שקל.

הדמיה של השוק הסיטוני בתל אביבצילום: יער אדריכלים

בתקופה שאחרי המכרז הראשון היו ניסיונות למכור את ארבעת המגדלים הנוספים במכרז אחד, אך לאחר שיחות עם חברות בשוק הוחלט לשווק כל מגדל בנפרד. שלוש שנים אחרי שיווק השלב הראשון פורסם המכרז למכירת המגדל הראשון בשלב השני של השוק הסיטוני, שכולל ארבעה מגדלים. גינדי השקעות, שזכתה גם במגדל הזה, זכתה גם באופציה לרכוש את המגדל השני שאורכה 12 חודשים מהחתימה על הסכם הרכישה הראשון. אם היא תמומש, תועבר האופציה לרכישת המגדל השלישי וכן הלאה למגדל הרביעי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

חברת גינדי השקעות בחרה שלא להגיב לידיעה. מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, חברת גינדי לא זכתה במכרז. העירייה נמצאת במו"מ מול מספר חברות וטרם נחתם חוזה".

מנור גינדיצילום: מוטי קמחי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker