קבינט הדיור החליט: חודש חוק הדיור הציבורי ונמחק קריטריון ותק נישואין

בנוסף, הורחבו סמכויות הוד"לים במטרה להגדיל את מלאי יחידות הדיור ■ ברגע האחרון הוחלט על שורת שינויים בקריטריונים לזכאות לדיור בר השגה המקנים יתרון לעולים ולבני עשירונים נמוכים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ח"כ דב חנין ביקר היום בחריפות את ההחלטות שהתקבלו. "במקום לקדם בנייה ציבורית, בהיקף רחב, של דירות קטנות ובינוניות להשכרה שתאפשר קורת גג לאנשים שהכנסתם מהממוצע ומטה ולצעירים, הממשלה ממשיכה לקדם מהליכים מכשילים ומסוכנים", תקף חנין. "הארכת חוק הוד"לים והרחבתו ממשיכה את הדרך הפסולה של מסלול אישור מהיר לנדל"ניסטים ולקבלנים, מחוץ להליכי התכנון הרגילים. כמו שהזהרנו מראש, הוד"לים לא קידמו ולא אישרו תכניות של דיור בר השגה, ולא סייעו להתמודד במשהו עם משבר הדיור הקשה בחברה הישראלית. במקום לבטל את המנגנון הזה, ולחזק את מערכות התכנון כדי שיעבדו בצורה מהירה ויעילה יותר, הממשלה מבקשת להמשיך את המנגנון ולהרחיב אותו עוד יותר".

"ההחלטה להפנות חלק מכספי מכירת דירות הדיור הציבורי לסיוע בשכר דירה לטווח קצר במקום להקצות את כל הכסף לבנייה ורכישה של דירות חדשות של דיור ציבורי היא מהלך מסוכן. תוצאתו בפועל עלולה להיות ריקון מהיר של מלאי הדירות בדיור הציבורי וחיסול בפועל של המערכת החברתית החיונית הזאת. חמורה לא פחות ההחלטה לבטל את חובת העברת התקציבים לדיור הציבורי שנקבעה בחוק הדיור הציבורי והבטיחה שהסכומים שייקבעו בתקציב המדינה מידי שנה לא יפחתו מהסכומים שהוקצבו למטרה זו בעת גיבוש החוק (1998). החלטה זו היא עדות נוספת לכוונה האמיתית של המהלך - חיסול הדיור הציבורי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker