רק כחצי מהדירות במגדל הטייסים בר"ג קיבלו טופס אכלוס

על פי עיריית רמת גן, רק כמחצית מהדירות במגדל תואמות להיתר הבנייה, אך בקבוצת ענבל אור טוענים שמדובר במחלוקת על גובה היטל ההשבחה של המגדל

רז סמולסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מגדל הטייסים, שנבנה ברמת גן על ידי קבוצה שאירגנה היזמית ענבל אור ברמת גן ביקש טופס 4 - טופס שמאשר את אכלוס המגדל, אך רק 48 דירות מתוך 104 זכו לאישור. הסיבה על פי עיריית רמת גן: רק 48 דירות תואמות להיתר הבנייה, אך בקבוצת ענבל אור טוענים שמדובר במחלוקת על גובה היטל ההשבחה של המגדל.

מגדל הטייסים, שזכה לשמו כשנודע כי חלק מהשותפים בקבוצה הינם טייסים בחיל האוויר, נבנה ברחוב נווה יהושע 55 ברמת גן שעליו היו בנויים בנייני רכבת של חברת עמידר. עבור המגרש שילמה הקבוצה ב-2008 כ-7.6 מיליון דולר.

השנה הסתיימה בניית המגדל והיזמים ביקשו לקבל אישור לאכלס את המגדל (טופס 4). הנוהל הסטנדרטי לפני מתן אישור כזה הוא שליחת מפקח בנייה לבדוק שהבניין שנבנה בפועל תואם את הבניין שאושר בהיתרי הבנייה. במעמד הזה התברר כי הקומה ה-27 נבנתה בלא היתר וביותר ממחצית מהדירות חוברו המחסנים לתוך הדירות, במקום להיות יחידת שירות עצמאית. בעקבות זאת, רק 48 דירות קיבלו את הטופס המיוחל.

ענבל אור, בעלים ומנכ"לית של חברת אור סיטי נדל"ןצילום: יחצ

בקבוצת ענבל אור טוענים כי מה שמונע את קבלת טופס 4 הוא רק מחלוקת בנוגע להיטל ההשבחה וכשזו תיפר יתקבל גם טופס 4, שכן מעבר למחלוקת יש בידיהם כל האישורים הדרושים לאיכלוס הבניין במתכונתו הנוכחית.

ענבל אור הגיבה ל-TheMarker: "לגבי הקומה ה-27, עברנו כבר ועדה מקומית ויש לנו החלטת ועדה שמאשרת את הקומה, ושתי הדירות בקומה הזו שייכות לי ולשותף שלי. לאחר שנשלם את היטל ההשבחה בסכום של 670 אלף שקל נקבל את היתר הבנייה של הקומה הזו ובעקבותיו גם את טופס 4". לגבי המחסנים הקומתיים השיבה אור כי "האדריכל שלנו ביצע תיקון, בהתאמה מלאה לתב"ע הקיימת. אנחנו נקבל טופס 4 לכל הדירות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עיריית רמת גן מסרה: "עם קבלת בקשה לטופס 4 על ידי היזם/החברה נשלח מפקח מטעם ההנדסה, בנוהל המקובל, לבדיקה של התאמת המצב בשטח לתכנית שהוגשה. גם לבקשה זו נערכה ביקורת לטופס 4. נמצא כי הבנייה תואמת את ההיתר, למעט הוספת קומה 27, שינויים בקומה 26 והכנסת המחסנים הקומתיים לדירות באגף המזרחי. ניתן טופס 4 ל-48 דירות התואמות היתר בלבד. על מנת לקבל את טופס 4 לשינויים שנעשו, תעלה הבקשה, ככל הבקשות, לדיון בוועדה המקומית וזו תדון בנושא".

חבר מועצת העיר רמת גן עו"ד רועי ברזילי אמר בתגובה כי "התנהלות היזמית ענבל אור והעירייה בפרשת 'מגדל הטייסים' הנה נדבך נוסף במסכת השערוריות של התנהלות העירייה בנושא תכנון ובנייה.

"פרשת מגדל הטייסים מצטרפת לאותה גישה סלחנית בלתי מתקבלת על הדעת ביחס לתופעה של עבריינות הבנייה שפשטה בעיר ואני מניח שבשלב זה אנו רואים רק את קצה הקרחון. רוכשי הדירות ככל הנראה רכשו נכס שנבנה ללא היתר כולו או בחלקיו בהסתמך על הצהרות היזם וכעת ישלמו מחיר. אני סבור שמדובר במקרה חמור ביותר בו יש לגלות בו אפס סובלנות, עיריית רמת גן אינה יכולה לתת יד להתנהלות שבה קודם בונים ואחר כך באים לבקש היתר. מוטלת על העירייה חובה לבטל את טופס ה-4 החלקי שניתן ולפעול מידית בהליך אכיפה נחוש, מישהו חייב לשלם את המחיר"

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker