המועצה לתכנון אישרה את "רפורמת הפרגולה" ברוב גורף

ברוב של 16 נגד שניים אישרה המועצה את את הרפורמה בחוק התכנון שמובילים שר הפנים גדעון סער ויו"ר מינהל התכנון בינת שוורץ

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום ברוב גורף את תזכיר תיקון חוק התכנון והבנייה, שמובילים שר הפנים גדעון סער ויו"ר מינהל התכנון בינת שוורץ, המכונה גם "רפורמת הפרגולה". נוסח הצעת ההחלטה שאושר בישיבה שניהל מנכ"ל משרד הפנים יגאל צרפתי, מביע תמיכה בתיקון החוק, תוך הכנסת מספר תיקונים על פי הערות שיתקבלו מחברי המועצה עד ל-8 ביולי.

מתוך כ-30 חברי המועצה, בהם נציגי משרדי הממשלה השונים, נציגי הרשויות המקומיות ונציגי ארגונים שונים, 16 תמכו בתיקון החוק ושניים בלבד התנגדו. בין התומכים היו גם גופים שעל פי רוב נוטים להיות חשדניים כלפי רפורמות תכנוניות, כגון המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים. שני המתנגדים היו נציגי ארגון הגג של ארגוני הסביבה, עו"ד אלי בן-ארי מעמותת אדם טבע ודין, ונציג משרד הבריאות.

בין היתר כולל התיקון, שעיקריו פורסמו בשבוע שעבר, הגדלה משמעותית בסמכויות התכנון של הרשויות המקומיות, וכן ביטול הצורך בהיתר לבנייה מינורית כגון של פרגולה או גדר, ויצירת מסלול מהיר לאישור פעולות בינוי פשוטות יחסית כגון סגירת מרפסת.

ראשת מינהל התכנון, בינת שוורץצילום: אמיל סלמן

ממשרד הפנים נמסר כי "שר הפנים הפיץ הצעת חוק שמטרתה היא להפחית את הריכוזיות במערכת התכנון במדינת ישראל, להביא לשיפור השירות לאזרח, לקיצור תהליכים, לצמצום הבירוקרטיה ולהגדלה משמעותית של מלאי יחידות הדיור". עוד נמסר כי החוק יעלה לאישור הממשלה בתוך זמן קצר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker