ניתוח עסקה

במרחק הליכה משוק הכרמל ודיזינגוף סנטר: 2 חדרים במתחם בצלאל ב-2.57 מ' ש'

הפרויקט יאוכלס בעוד שלוש עד שלוש שנים וחצי ■ במקום יש מצוקת חנייה קשה, שעשויה להשתפר מכיוון שהפרויקט כולל חניון ציבורי תת־קרקעי בן 300 מקומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 2 חדרים במתחם בצלאל במרכז תל אביב נמכרה ב–2.57 מיליון שקל. שטחה 78 מ"ר והיא ממוקמת בקומה הראשונה מתוך שבע, עם מרפסת בשטח 12 מ"ר וחנייה אחת. הבניין הוא חלק מפרויקט בצלאל שמקדמות במשותף צמח המרמן ואלעד ישראל, בסמוך למתחם שוק הבגדים. הדירה תהיה בפינת הרחובות מכבי וטשרניחובסקי, והיא פונה לפיאצה שתכלול חנויות, בתי קפה ומסעדות. הפרויקט יאוכלס בעוד שלוש עד שלוש שנים וחצי. עבודות החפירה והדיפון הסתיימו, ויציקת היסודות לא החלה. בקומפלקס, הכולל בניין נוסף בן שמונה קומות, יהיו חדר כושר, לאונג' עסקי ושמירה של 24 שעות. הרוכש הוא ישראלי למטרת מגורים.

השכונה: הפרויקט ממוקם בלב אחד האזורים הסואנים בתל אביב, בחניון מכבי הסמוך לשוק בצלאל. הוא כולל 153 דירות בשני בניינים. במרחק כמה דקות הליכה יש כמה נקודות מפתח בעיר, כמו שוק הכרמל, מדרחוב נחלת בנימין, דיזנגוף סנטר וגן מאיר. במקום יש מצוקת חנייה קשה, שעשויה להשתפר מכיוון שהפרויקט כולל חניון ציבורי תת־קרקעי בן 300 מקומות. תחבורה ציבורית יש בשפע ברחובות קינג ג'ורג' ואלנבי.

ניתוח העסקה: טווח המחירים לדירות חדשות באזור שבו נחתמה העסקה נע בין 30 ל–35 אלף שקל למ"ר. כך למשל, נמכרה באחרונה דירת 3 חדרים של 65 מ"ר בקומה רביעית בבניין חדש ברחוב אחד העם ב–2.15 מיליון שקל, לפי שווי של 33 אלף שקל למ"ר. חישוב השווי ששולם למ"ר בנוי בעסקה שבניתוח מעלה כי גם במקרה זה המחיר הוא כ–33 אלף שקל למ"ר, ‏(או 30.5, אם נכליל מחצית משטח המרפסת, כפי שנוהגים לעשות). המחיר אמנם הגיוני לאזור, אך לא מביא בחשבון את האכלוס שיתבצע רק בעוד זמן רב - עובדה שהיתה אמורה להוזיל את המחיר ב–10%–15%.

שורה תחתונה: נראה כי עבור היוקרה והמיתוג שמציע הפרויקט, היה הרוכש מוכן לשלם תוספת של כ–200 אלף שקל.


סייעו בניתוח העסקה: רן בן אברהם, סמנכ"ל שיווק בצמח־המרמן; אבי איקורט, מבעלי אייקורט נכסים

הדמיה של מתחם בצלאלצילום: סטודיו 84
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker