אשטרום ואלקטרה יקימו המגדלים של בסר בת"א ב-750 מ' ש'

עסקת הביצוע, מהגבוהות אי פעם, צפויה להיחתם מחר; במסגרת הפרויקט, ששוויו 1.3 מיליארד שקל, יקימו החברות בדרך יגאל אלון שני מגדלים בני 40 קומות בשטח 120 אלף מ"ר, עם מפלס מסחר ו-2,200 מקומות חניה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברות הבנייה אשטרום קבלנות ואלקטרה בנייה בע"מ נבחרו לבנות עבור קבוצת הרכישה שבניהול קבוצת ב.ס.ר, ובשותפות חברות הביטוח מגדל והראל, את הפרויקט הגרנדיוזי שזו מקימה בדרך יגאל אלון בתל אביב, בשטח הידוע כ"מתחם הארגז", על שם חברת הארגז הפועלת במקום. מחר (ג') צפויות החברות לחתום על חוזה הביצוע, בשווי של 750 מיליון שקל. השם שנבחר למיזם: BSR center TLV.

במסגרת הפרויקט, ששוויו הכולל עומד על 1.3 מיליארד שקל, ייבנו שני מגדלי משרדים בני 40 קומות. בסך הכל יעמוד כלל השטח הבנוי מעל פני הקרקע על 120 אלף מ"ר, כ-113 אלף מ"ר עבור משרדים, 6,500 מ"ר במפלס קרקע מסחרי, וכ-1,500 מ"ר בייעוד למבנה ציבור – שטח שיועבר לניהול עיריית תל אביב. עוד כולל הפרויקט בנייה של כ-30 אלף מ"ר תת קרקעי, שישמשו לכ-2,200 מקומות חניה ב-6 קומות ולמחסנים. עוד כולל הפרויקט בנייה של כ-80 אלף מ"ר תת קרקעי, שישמשו לכ-2,200 מקומות חניה ב-6 קומות ולמחסנים.

תחילת הבנייה מתוכננת להתבצע כבר בסוף החודש, ועל פי ההסכם שייחתם, מחויבות החברות באכלוס הקומפלקס בתוך 45 חודשים מתחילת הבנייה, כלומר עד ראשית 2017. את הפרויקט תכנן משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף. עורכי הדין שפעלו למימוש העיסקה היו רועי מקוס ומשה הוברמן ממשרד הרמן מקוב.

לפני כשלושה חודשים הוציאה נציגות הרוכשים מכרז לביצוע הפרויקט, אליו ניגשו שישה קבלנים, ובסופו של דבר בחרה הנציגות בהצעה המשותפת של אשטרום ואלקטרה.

הדמיית מגדלי בסר בת"אצילום: בסר

לדברי בעל השליטה בב.ס.ר, נחשון קיויתי, לחברות מספר יתרונות אשר הביאו לבחירה בהן: "קבוצת אלקטרה ידועה ביכולות שלה בתחום האלקטרו-מכאני – מעליות, מיזוג אוויר וצנרת, שבאופן טבעי חשובים מאד לפרוייקט מסוג זה. בנוסף לכך בבעלות אשטרום מפעלים לאלמנטים טרומיים, לבטון ולעבודות ביסוס, ולכל אלה חשיבות רבה ומהווים ייתרון בלוחות הזמנים. הייתה תחרות קשה, והאיתנות הפיננסית, היכולת והמוניטין הכריעו". לדברי קיויתי, הקמת הפרויקט היא צעד נוסף בהפיכתו של רחוב של יגאל אלון, במקטע שבין הסינרמה ליגאל אלון, בו נבנו עד כה פרויקטים כמו מגדלי טויוטה ומגדל אלקטרה, למרכז העסקי הראשי של תל אביב, בין היתר בשל הקרבה לרכבת. בנוסף לכך מתכננת עיריית תל אביב הקמת גשר הולכי רגל מעל נתיבי איילון, שיחבר את המתחם עם שכונת מונטיפיורי המערבית לו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בינואר 2011 התקשרה קבוצת הרכישה שבניהול ב.ס.ר בהסכם אופציה לרכישת הקרקע, בשטח של 20 דונם המצויים בצמידות למרכז הרפואי "אסותא" ובקרבת מגדל "אלקטרה", עם חברת הארגז שבבעלות חגי שלום. בתוך ארבעה חודשים מכרה החברה את שני המגדלים, כשהצפוני מבין השניים שווק בשלמותו, יחד עם עוד 5,000 מ"ר שטח מסחרי – לחברות הביטוח, ואילו המגדל הדרומי שווק לכ-120 שותפים, רובם בעלי מקצועות חופשיים, ובהם משרדי עורכי דין, רואי חשבון, משרדי פרסום, מהנדסים ושמאים. בין הרוכשים נמצא משרד יהל מהנדסים של דוד עובדיה, משרדי רו"ח של מיכאל לזר ואביחי ורדי, וחברת ארטא לניהול כנסים.

מחירי השיווק, בראשית 2011 עמדו על כ-9,000 שקל למ"ר. בהתחשב בעובדה שבמגדל אלקטרה הסמוך נחתמה לאחרונה עסקת השכרה של קומה שלמה ליזם טדי שגיא, המשקפת שכד דירה חודשי של כ-125 שקל למ"ר, צפויים הרוכשים, בניכוי עלויות מימון, לתשואה של 10% ואף למעלה מכך על ההשקעה. "המיוחד הוא שמעל 70% מהשותפים בקבוצה רכשו את השטח לשימוש עצמי", אומר קיויתי. לדבריו, בתקופה הקרובה צפויות גם חברות הביטוח לצאת לשיווק המגדל שבבעלותן.

אשטרום קבלנות מקבוצת אשטרום מנוהלת על ידי שי אתרוגי, ועוסקת ביוזמה, תכנון וביצוע של פרויקטים גדולים למגורים, מסחר, בנייני משרדים וכן תשתיות. בין הפרויקטים שביצעה: מרינה אשדוד, וקריית הממשלה בחיפה. לאחרונה זכתה החברה במכרז להקמת כביש 531. חברת אלקטרה בנייה בע"מ, המנוהלת על ידי ירון שורק, משתתפת בבניית פרויקטים גדולים כגון מגדלי דירות, בנייני משרדים ומרכזים רפואיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker