הקיבוצים והמושבים: "נצא למאבק כוחני כנגד הפקעת קרקעות"

בישיבה בהולה שכונסה במהלך סוף השבוע, החליטו ראשי תנועות המושבים והקיבוצים להתנגד לכוונת הממשלה להפקיע קרקע חקלאית במסגרת תוכנית הדיור: "ההתיישבות הכפרית היא הפתרון ולא הבעיה"

נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במהלך ישיבה דחופה שכינסו במהלך סוף השבוע ראשי תנועות הקיבוצים והמושבים, דנו בתכנית הדיור הממשלתית, שהוצגה השבוע על ידי ועדת שרים לענייני דיור, לבניית 150 אלף יחידות דיור להשכרה, חלקן על קרקע חקלאית שתופקע לצורך כך מהיישובים.

על אף שההחלטה טרם התקבלה בממשלה, כבר אישרה השבוע מועצת מקרקעי ישראל את ההחלטה לפיה תוכל המדינה לדרוש השבת קרקעות חקלאיות לידיה, עוד בטרם שונה ייעודה. בפגישה החליטו ראשי תנועות ההתיישבות על היערכות למאבק כנגד הפקעת קרקעות המשמשות כיום לחקלאות.

בהודעה משותפת שהוציאו, קראו מזכ"לי תנועת ההתיישבות, לממשלה "לראות בהתיישבות הכפרית את הפתרון ולא הבעיה, ולפתור את מצוקת הדיור על ידי העדפת הבניה בגליל ובנגב, באמצעות הצעת מסלולי תמיכה, תמריצים והטבות למשפחות צעירות, שיבחרו להתגורר באחד ממאות היישובים שם".

עוד נכתב כי "ההתיישבות הכפרית יכולה להיות הפתרון למצוקת הדיור, אך הממשלה הופכת את ההתיישבות לבעיה, ומתכננת להפקיע מהיישובים קרקעות מהן מתפרנסים החקלאים".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי הוסיף כי "פתרון מצוקת הדיור הוא יעד לאומי, ופיזור האוכלוסין הוא יעד לאומי. ההתיישבות הכפרית-המצויה ברובה בפריפריה, בנגב ובגליל - היא פתרון לשני יעדים לאומיים אלה. אם נידרש- נצא למאבק כוחני כנגד הצעד האלים של הפקעת קרקע מהיישובים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
צילום: פרדי כהנא

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker