שכר טרחה לעו"ד ברכישת דירה יוגבל ל-5,000 ש'

שכר הטרחה לעורך דין, שאותו רשאי מוכר דירה לגבות מהקונה, יוגבל לחצי אחוז ממחיר הדירה לכל היותר, ובלבד שהסכום לא יעלה על חמשת אלפים שקלים - כך החליטה מליאת הכנסת

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

שכר הטרחה לעורך דין, שאותו רשאי מוכר דירה לגבות מהקונה, יוגבל לחצי אחוז ממחיר הדירה לכל היותר, ובלבד שהסכום לא יעלה על חמשת אלפים שקלים - כך החליטה היום (ד') מליאת הכנסת כשאישרה בקריאה טרומית הצעת חוק בעניין שהוגשה על ידי ח"כ מאיר שטרית (התנועה).

שטרית הסביר כי "חברות קבלניות גובות כיום סכומי עתק מרוכשי דירות עבור שירותים משפטיים כביכול, בגין רישום עסקת מכירת הדירה. חברת הבנייה משתמשת למעשה בגביית הסכומים האמורים במהלך מכירת הדירות ככלי לתשלום עבור כל השירותים המשפטיים שהם מקבלים, על חשבון רוכשי הדירות.

כיום נוהגות החברות לגבות בין 1.5 ל-2.5 אחוזים ממחיר הדירה בעבור שירותים אלו, מה שיכול להגיע אף לעשרות אלפי שקלים. לגבייה זו אין כל הצדקה עניינית והיא מהווה נטל נוסף על רוכש הדירה, בנוסף למסים המוטלים עליו. יש להזכיר שעורך הדין מייצג את הקבלן או את חברת הבנייה ולא את הרוכש".

הצעת החוק הוגשה גם בכנסת הקודמת על ידי ח"כ שטרית ואף קיבלה בזמנו את תמיכת הממשלה, אך בשל פיזור הכנסת לא קודמה לכדי חקיקה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker