היועמ"ש הכשיר העדפת יוצאי צבא במבצעי מחיר למשתכן

זאת, על אף שבג"צ ראה בתנאי זה אפליה ■ על פי מדיניות הדיור החדשה, 70% מיחידות הדיור שישווקו במסגרת מחיר למשתכן יהיו עבור הציבור הכללי ו-30% ישווקו לערבים ולדתיים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ממשלת ישראל תחלק את הדירות שיוקמו במסגרת מבצעי מחיר למשתכן, כך ש-70% מהן יוקצו לציבור הכללי ועליהם יופעל עקרון מיצוי כושר השתכרות ו-30% מהן יוקצו לערבים ולחרדים - כך עולה ממסמך מדיניות הדיור הממשלתי, שיועלה לדיון בוועדת השרים לענייני דיור בשבוע הבא. היועץ המשפטי לממשלה אישר מתן ניקוד נוסף למי ששירת בצבא.

על פי המסמך, מיצוי כושר ההשתכרות יבוא לידי ביטוי במשק בית שבו 2 מפרנסים או יותר, העובדים יחד לפחות ב-125% משרה מלאה ומפרנס יחיד בעד 75% משרה, או אם מדובר בהורה לילד שגילו עד 10 שנים 50% משרה. על משק הבית לעמוד בקריטריונים של גמלת הבטחת הכנסה או דמי אבטלה.

וכאן מגיע הניקוד בגין השירות הצבאי: מתוך 100 נקודות, יתפוס שירות צבאי או שירות לאומי 30 נקודות. היועץ המשפטי לממשלה קיים דיון באחרונה בלשכתו שעסק בשאלת העדפת יוצאי צבא ושירות לאומי ואזרחי וכן משרתי שירות מילואים, במסגרת קריטריונים למכרזי מחיר למשתכן ושכירות במחיר מופחת.

גיוס מילואים בימי עופרת יצוקהצילום: דניאל בר און

הניקוד הזה זכה בעבר לביקורת, בטענה שהוא מפלה בין המשרתים בצבא לבין אלה שאינם משרתים - בעיקר האוכלוסייה הערבית והחרדית וגם בג"צ פסל העדפה זו. אולם, היועץ המשפטי לממשלה החליט לאשר את הקריטריונים האמורים, וקבע כי הם עומדים במבחני הסבירות והמידתיות.

בהודעה שיצאה ממשרד המשפטים נמסר כי היועץ אישר כי למשרתים יינתן ניקוד עודף בשיעור מסוים ומידתי, על פני מי שלא שירת. ההעדפה תינתן כך שחלק מיחידות הדיור יוקצו למי שיצבור ניקוד גבוה שאליו יוכל להגיע רק מי שעשה שירות צבאי, שירות אזרחי או לאומי וכן שירות מילואים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד נדון קריטריון של מיצוי כושר השתכרות. בהקשר זה נקבע כי השיווקים בשיטת מחיר למשתכן יתחלקו בין שיווקים לכלל הציבור ובין שיווקים למגזר הערבי ולמגזר הדתי כאשר בקבוצה הראשונה יהווה קריטריון זה תנאי סף, ובקבוצה השנייה - יהווה רכיב בצבירת הניקוד בלבד.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker